Przeglądarka nie wczytuje niektórych stron WWW

Witam,

mój problem polega na nie wczytywaniu przez przeglądarki internetowe (Chrome, Firefox) niektórych stron internetowych.

Chrome:

ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE,

Firefox:

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

Żądana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych.
Proszę poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

Raz wczyta strony, raz nie, czasem po F5 wczyta ponownie.

Proszę o pomoc.

Jaki masz antywirus?

Kaspersky Internet Security 2019,
system Windows 10 x64,
wszystko aktualne.

Musisz w Kaspersky wyłączyć sprawdzanie ssl, prawdopodobnie będzie to w ustawieniach w zakładce sieć albo podobnej
Chyba musisz odznaczyć to poniżej

A czy to nie obniży poziomu bezpieczeństwa?
Już sprawdzam Twoje rozwiązanie!

To zależy, te strony które się nie wczytywały poprawnie bo miały błędnie skonfigurowany ssl, ale raczej dobrze działający - czyli szyfrujący połączenie.
To samo widzisz w przeglądarce w pasku adresu - zielona kłódka , połączenie zabezpieczone - czerwona kłódka, niezabezpieczone.
Wystrzegaj się jak ognia podawania danych, na stronie bez SSL albo TLS czyli HTTPS, ponieważ dane mogą zostać przechwycone.
Radziłbym nawet do zwykłego przeglądania używać wyłacznie stron z zieloną kłódką ponieważ nikt wtedy nie będzie mógł podsłuchać jakie elementy odczytujemy/zapisujemy na stronie.

Od dobrych 6 lat używam Kasperskiego, nigdy nie zmieniałem takiego ustawienia, jednak tydzień temu zainstalowałem nową wersję pakietu KIS, i nie dam sobie ręki uciąć ale od tego miejsca zaczęły się problemy.

Może występuje jakiś błąd w nowym Kasperskim?

Mam taki sam błąd w Kaspersky Free a niedawno go instalowałem, więc możliwe że albo Kaspersky ma w nim bugi albo np. zaostrzył politykę dotyczącą niepoprawnie skonfigurowanych SSL

1 polubienie

Zmieniłem ustawienie, działa.
Dziękuję bardzo za pomoc!

2 polubienia

Odświeżam temat, ponieważ problem nadal występuje pomimo upływu dwóch miesięcy.

Czy ktoś wie coś więcej o tym problemie?