Przeglądarka otwiera mi inne linki niż te, które nacisnę, wiesza się komputer otwieraniem folder, pliki

Dzień dobry

Nie wiem co się dzieje z komputerem i proszę o pomoc. To się dzieje na Windows xp home sp3 oraz linux Ubuntu 20.04 LTS

Z opóźnieniem otwierają mi się foldery i pliki które otwieram w systemie operacyjnym Windows xp home sp3 oraz linux Ubuntu 20.04 LTS

Obojętnie jakiej przeglądarce internetowej jak nakieruje myszką na link i nacisnę myszką na ten link to otwiera mi się inna strona z tej strony co nacisnąłem.

To znaczy często przeglądam program www teleman .pl, gdy nacisnę myszką na tvp1 to otwiera mi link canal+ sport, gdy nacisnę na przykład myszką polsat to otwiera mi na przykład tvp sport itd.

Na innych strona też tak działa, że gdy nacisnę link otwiera mi coś innego z tej strony.

Mój komputer.
Core duo 2 E3…
DDR2 – 3 GB RAM
Dysk nowy 250GB HDD WD
karta graficzna: GF 9500GT
płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L

System operacyjny: Windows xp home sp3 oraz Ubuntu mate 20.04 LTE

Nie wiem, gdzie pisać problem więc tu napisałem.

Dziękuje za pomoc

Zbyt ciężkie strony na ten PC w 2021…?

Dysków Sata 3.5 cala nie produkuje się od 10 lat? Sprawdź smart hdtune, pewnie trup.

Ja bym stawiał na lagi, klikasz myszką, ale w innym momencie w czasie, niż który widzisz. Zacznij od dysku… a druga sprawa to chyba procek, czy nie idzie stale na 100% w necie?

Dajecie się na to nabierać?

Dzień dobry
Macie racje jak wejdę na stronę teleman .pl to procesor jest wtedy na około 100%.
Wkleiłbym zdjęcie tylko nie wiem jak. Dawno nie wklejałem zdjęcia do strony.
Czyżby procesor był uszkodzony lub przeciążony.
Później napiszę jak z hd tune

Jest stary i wolny, czyli do wymiany. Dysku nie testuj, to w sumie już bez znaczenia.

Jeżeli nie możesz obecnie wymienić całego komputera (koszty), to kupujesz najtańszy 240 GB dysk ssd i do kompletu dobierasz, z radiatorem (twój od coe duo nie starczy), najtańszego Quada np. 8200. Twoja płyta chyba wszystkie obsługuje. Łącznie z wysyłkami w 200zł się zamkniesz, a maszyna biurowa będzie działała jeszcze z rok dwa pewnie, więc zbierzesz na nowy komputer na spokojnie.

Lubuntu 20.4 potrzebuje 4 GB RAM, a w XP, to firefoxowate do wersji FF 52.9. powinny latać jak wariat na 3 GB RAMu. Na tym lubuntu przeglądarka każda za ciężka.
Na stare firefoxy ublock origin legacy i remower redirect, to podstawa. Wtedy brak przekierowań itd.

Rzeczywiście - autor robi sobie waja z nas. Gdy są przekierowania, to temat przenieść do działu bezpieczeństwa i Kubuś daje logi.
Tu się pomaga, a nie robi szopki. :rage:

Akurat niekoniecznie, gdyby były do zewnętrznych stron, to tak, ale on „klika w inne miejsce na ekranie, nie tam, gdzie myszka”. Przy chodzącej skokami, na lagu, myszce to możliwe. :wink:

FRST nie wspiera Ubuntu.

Ale FRST wspiera XP. Przeglądarka też w linuxie wymaga, to nie dziwię się, że kłopoty. Z taką grafiką GF z 2009 chyba? Intel core duo e3… to coś prawie czternastoletniego.
Rozumiem, że w 2010 roku był to zestaw do grania. Mylę się?
A jak w telemanie przerzuca na sport po kliknięciu w tvp1, to problem.

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz
Ja stronę otwieram od tvp1, gdzie strona tvp1 normalnie się otwiera

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz
Ten komputer stacjonarny dostałem od siostry
Dokładny procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz × 2 , przepraszam za wcześniejsze oznaczenia procesora. pomyłka oznaczeniem procesora.
Proces procesora jest między 50-75%.

Dysk był kupiony w tym miesiącu, to by dali uszkodzony dysk
Wygląda, że dysk jest w porządku

Z nikogo wała lub w innym przypadku nie robię użytkowników forum. Kupiłem komputer nowy dałem bratu. Będę starał się kupić drugi komputer za około 400-700,00 zł.
Jak państwo chcecie mogę wysłać log, tylko jaki.

Teraz zepsuł się miesiąc po gwarancji laptop mojej siostry paski na ekranie i znowu wydatek.
Szanuje państwa odpowiedzi i staram się na nie odpowiedzieć.

HDD, czy ssd? Nowy nie znaczy dobry, jak z Allegro, to masz sporą szansę, że „odnowiony”, a fizycznie trup.

Karta graficzna (integra) pewnie…

Stać Ciebie?
Kupując kolejne tanie wynalazki znowu wylądujesz ze sprzętem, który zaraz padnie lub będzie wydajnościowo do niczego. Zostaw obudowe z tego E coś tam, zasilacz sprawdź jaki, dysk jak ssd zostaw i złóż na tym komputer z nowych/nowszych części… :wink:

Witam
Dziękuje za odpowiedz to dysk HDD WD 250GB kupiony w sklepie komputerowym za 15,00 zł gwarancja 12 miesięcy.
Od kupienia tego dysku cały komputer co jakiś czas zaczyna się wieszać, że muszę z przycisku naciskać reset.
Na razie mi dysk nie jest potrzebny taki duży na razie taki 250GB mi odpowiada

Zrób test HD Tune, ten dysk najprawdopodobniej jest winnym Twoich problemów. To trup i sklep sprzedał Ci złom, który powinien być zutylizowany lata temu (250GB dyski to produkowano w okolicach 2006-2010 roku)

HD Tune website

To nie jest wina procesora. Ja na podobnym teraz (do czasu kupna nowego sprzętu) siedzę, z tym, że trochę podkręconym i akurat procesor daje radę bez problemu w tego typu zastosowaniach.

50 czy 70% obciążenia, to ma tylko czasami, przeważnie do max. 10%.

Z tym, że mam 8GB RAM i systemowy SSD, a to dużo daje.
Poszukałbym raczej co ci obciąża aż tak procesor, bo to co podałeś nie jest normalne.