Przeglądarka PDF w instytucji

Szukam jakiejś przeglądarki której można bez opłat używać w instytucji/firmie, tak jest adobe reader tylko że po przeczytaniu umowy licencyjnej nie można go używać na więcej niż jednym stanowisku chyba że go się udostępni w sieci, bez sensu. FoxitReader też raczej komercyjnie nie mozna używać, co radzicie?

Witaj !!

Można użyć na przykład przeglądarki Sumatra PDF - projekt na warunkach licencyjnych open-source. Znajdziesz go TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Może eXPert PDF Reader.

Pozdro.

Dzięki, szkoda tylko że Sumatra nie ma opcji zaznaczania, co do eXPert PDF Reader to nigdzie nawet na oficjalnej stornie nie mogę się doszukać licencji.

licecja będzie zapewne przy próbie instalacji programu to wtedy najlepiej przeczytać

Nie ma.

no jak to? nie trzeba akceptować żadnej licencji jak instalujesz program?

Otoż to, nic nie ma przy instalacji ani później w programie, na stronie też nic nie mogę znaleźć.

Zerknij na PDF-XChange Viewer, najlepsza z darmowych i zdaje się, że instytuce użytku publicznego mogą jej używać za free (ogólnie jest za darmo dla “non commercial”). Coś kiedyś czytałem, że właśnie dla instytucji “non profit” jest za darmo ale musisz to jeszcze sprawdzić. Moim zdaniem jest to najlepsza i najszybsza przeglądarka na świecie. Gorąco polecam.

Licencja

rokko dzieki, ucieszyłem się bardzo że zapodałeś ten program ale za wcześnie, ponieważ w tym programie nie działa tak podstawowa funkcjonalność jak wyszukiwanie tekstu oraz zaznaczanie, nie wiem czy ta wersja co zainstalowałem jest jakaś skopana czy co ale taki foxtireader wyszukuje w tym samym dokumencie bez problemu.

Hej działa, i jest w dodatku bardzo zaawansowane wyszukiwanie.

Za jego pomocą możesz nawet edytować plik np. dopisywać tekst, dodawać komentarze, rysować, zapisywać plik do pdf, możesz prawie wszystko w nim zrobić.

Faktycznie działa, coś plik pdf był skopany, dzieki Ci bardzo, ważne że jednak działa wyszukiwanie, zaznaczanie tekstu i jest po polsku mam jeszcze nadzieję że drukuje bez problemu bo nie mogę teraz tego wypróbować, czyli ma wszystko czego potrzebowałem, chociaż lipa trochę że jest w javie i instaluje się i zachowuje się jako TRIAL ale najważniejsze że:

Ściągnij free edition, które nie wyświetla niczego http://www.docu-track.com/home/prod_use … dfx_viewer.

Jeżeli pracujesz w instytucji non profit np. w urzędzie miasta to ten program jest dla ciebie :slight_smile:

Dokładnie.

Taką własnie wersję mam zainstalowaną jak podaleś w linku no i przy instalacji jako kod aktywacji każe wpisać TRIAL i przy niektórych opcjach w menu pokazuje PRO, ale ponoć spowodowane jest to dodaniem nowych funkcji wymagających opłaty czy coś tam, dzięki jeszcze raz za ten program.

To złą wersję ściągłeś, bo u mnie nic się nie wyświetla.

Jest ok, w opcjach można ukryć funkcje z wersji PRO.

Ściągłem najnowszą wersję i rzeczywiście jest tak jak mówisz, a jeszcze miesiąc temu było wszystko całkowicie za free, a tu jakieś bajery dodali i licencje zmienili.

A co konkretnie zmienili bo w readme pisze że wszystkie funkcje które były free są nadal free.

Chodzi mi głównie o to, że dołożyli mase opcji z wersji PRO, w darmowym i tak było już sporo ciekawych i nigdzie indziej spotykanych funkcji. Dodatkowo jeszcze ta licencja, teraz aby używać w firmie nie obedzie się chyba bez maila do producenta, chociaż i wcześniej mile widziane by było takie rozwiązanie, aby się upewnić, że można.

A gdzie tam pisze że trzeba wysyłać jakiegoś maila do producenta bo nigdzie nie zauważyłem tego?