Przeglądarka PDF z szybkim zakreślaniem w różnych kolorach

Szukam darmowej przeglądarki dokumentów PDF, w której można bardzo szybko zakreślać tekst w różnych kolorach, bez potrzeby wchodzenia we właściwości zaznaczonego fragmentu i ręcznej zmiany koloru. Ideałem byłaby możliwość umieszczenia kilku przycisków do zakreślenia w różnych kolorach na pasku zadań, ustawienie skrótów klawiaturowych lub wyskakiwanie małego okienka z wyborem koloru po kliknięciu przycisku / skrótu klawiaturowego do zakreślenia tekstu. Na tej funkcji zależy mi najbardziej, aplikacja nie musi zapewniać wielu innych.

xournal

Pod Linuksem w repo Debiana, ale chyba jest wersja na inne dystrybucje, a może i na Win

Tylko że w tym programie można bazgrać po tekście i obok tekstu jak przy pomocy prawdziwego markera, a ja chciałbym, żeby zakreślenie wyłapywało sam tekst i nie wychodziło poza niego.

Aktualizacja:

Znalazłem sposób z wyświetleniem okienka właściwości podkreślania w Adobe Reader XI przy pomocy Ctrl + E, ale nadal jestem zainteresowany czymś jeszcze szybszym.

Zaznaczając jednocześnie “zakreślenie” i “linijka” uzyskasz to, o co ci chodzi. (chyba)
A jak nie, to szukaj dalej.

Teraz lepiej, bo można poprowadzić prostą smugę, aczkolwiek byłoby super, gdyby narzędzie wyłapywało litery i słowa.