Przeglądarka z wbudowanym translatorem

Bo Chrome blokuje tylko “chrome web store” (by dodatki nie majstrowały z kodem sklepu), a nie przy okazji konkurencję “Mozilla Addons store”.

Na Chrome web store też mi działa wbudowane tłumaczenie, nie ma blokady

Bo mechanizm nie jest dodatkiem.

Toteż dlatego szukam przeglądarki z wbudowanym translatorem, ale wygląda że tylko te na Chrome mają taką opcję :frowning:

P.S. Od czasów nowego FF żaden translator nie potrafi przetłumaczyć strony FF z dodatkami.
Do wersji 56 było to możliwe.

No to smutne :frowning: S3Translator pamiętam, że używałam wieki temu na starym Firefoxie i wtedy był genialny, bo po przetłumaczeniu całej strony, jak się najechało kursorem na wybrane słowo, to pokazywał podgląd fragmentu oryginalnego tekstu, co było bardzo pomocne. Później, gdy pojawił się nowy lis już niestety nie działał tak dobrze jak wcześniej i stracił tę opcję. Nie wiem jak to wygląda obecnie?
Jak wpisywałam w wyszukiwarkę na str. z dodatkami, to mi nie znajdowało, ale pewnie dlatego, że wpisywałam bez kropki po S3 :stuck_out_tongue:
@Edycja: Uhm, i nie wiedziałam, że jak jest wybrana jakaś kategoria, to wyszukiwarka ogranicza się do szukania tylko w tej kategorii. Dawno nie korzystałam z tej strony, ale jest to jakieś nieintuicyjne, bo nie widać że wyszukiwarka jest jakoś powiązana z aktualnie przeglądaną kategorią

No Cóż inny kod programu.bardziej restrykcyjny wobeć zewnętrznych rozszerzeń ale z tego co wiem to Mozilla chce w FF wbudować własny translator.
https://pclab.pl/news82243.html

1 polubienie

Tak od 2014 ale im nie wychodzi używając API "Bing / Yandex / Google":

Obecnie żadne API nie rusza a już wspominany przez ze mnie bergamot nie jest publicznie opisany jak go testowo włączyć o ile nie wymaga kompilacji specjalnie Firefox od zera.

Wracając do restrykcji uruchamiania dodatków na stronie dodatków Mozilli:

  • extensions.webextensions.restrictedDomains
    
    accounts-static.cdn.mozilla.net,accounts.firefox.com,addons.cdn.mozilla.net,addons.mozilla.org,api.accounts.firefox.com,content.cdn.mozilla.net,discovery.addons.mozilla.org,install.mozilla.org,oauth.accounts.firefox.com,profile.accounts.firefox.com,support.mozilla.org,sync.services.mozilla.com
    

    Z tego wpisu usuwamy domeny na jakich dodatek ma mieć prawo być aktywnym (na własne ryzyko).


  • I taki wpis trzeba też ręcznie dodać:

    privacy.resistFingerprinting.block_mozAddonManager
    

    jako zmienna “wartość logiczna” (“boolean”) z ustawieniem na “True”.

1 polubienie

S3 uruchamia się na stronach mozilli z rozszerzeniami ale w sposób ograniczony.
Wyłącznie po zaznaczeniu wybranego tekstu. Nie tłumaczy całej strony.
Co do translatora to jak piszesz. Może będzie. Choć mnie nie potrzebny.

To jakiego masz firefoxa? U mnie domyslnie:

To nie jest tłumaczenie strony a oryginalna strona w wersji hmm… polskiej. Jakoś nie wszystko w niej po polsku a gdy już kliknąć na konkretny opis rozszerzenia to tego polskiego jest jeszcze mniej. :-1:

1 polubienie

Polski opis musi dodać autor dodatku, leje na internacjonalizację to jest zazwyczaj sam angielski / japoński / chiński.

1 polubienie

Tłumaczy właśnie sprawdziłem dla pewności, miałeś zapewne na myśli to czy nie otwiera dodatkowej karty z tłumaczeniem - nie otwiera.

bardziej chodzi o limity 5 / 50 tysięcy znaków. Kilka razy widziałem przetłumaczone jakieś 3/4 strony albo sidebar nieprzetłumaczony.

Musi ?

Bo z rusi.