Przeglądarka z wbudowanym translatorem

Czy poza Google Chrome, Slimjet i podobnych opartych na Chrome, są jeszcze jakieś przeglądarki www z wbudowanym translatorem, tak aby można było wygodnie tłumaczyć całe strony? Zależy mi również, aby ta przeglądarka była po polsku

Firefox + wtyczka (np. ta).

@CezarJuliusz ta wtyczka tłumaczy zaznaczony tekst w osobnym okienku. I właśnie większość dodatków oferuje coś takiego, ale mi to nie pasuje i nie jest dla mnie wygodne. Potrzebuję tłumaczyć całe strony bezpośrednio na miejscu, bez przechodzenia do innej karty, bez zaznaczania i żadnych okienek

Kiedyś ktoś mądry mi tu polecił taki prosty sposób:
Firefox i w nim tworzysz w menu zakładek nowy element (dokładnie tak jak się dodaje strony do ulubionych). Nazywasz jak chcesz, a w adresie wpisujesz…

javascript:{d=document;b=d.body;o=d.createElement('scri'+'pt');o.setAttribute('src','https://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit');o.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(o);v=b.insertBefore(d.createElement('div'),b.firstChild);v.id='google_translate_element';v.style.display='none';p=d.createElement('scri'+'pt');p.text='function%20googleTranslateElementInit(){new%20google.translate.TranslateElement({pageLanguage:%22%22},%22google_translate_element%22);}';p.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(p);}void%200

Po przejściu na stronę, którą chcesz tłumaczyć klikasz na ikonkę w menu zakładek i wyskakuję górna belka z propozycją tłumaczenia całej strony.

2 polubienia

@format_c - dzięki, sprawdzę :slight_smile: Kiedyś już testowałam taką skryptozakładkę do tłumaczenia, ale wtedy coś nie do końca dobrze to działało. Z tego co pamiętam, nie na wszystkich stronach chciała tłumaczyć, ale może tamta była inna. Dawno nie używałam liska

@Edycja: nie działa na stronie z dodatkami do FF. Testuję na najnowszej wersji Comodo IceDragon, więc powinno działać to samo co w Firefox… Poza tym na innej stronie działa, więc wygląda, że nie z każdą stroną sobie radzi i tak właśnie było jak kiedyś sprawdzałam i właśnie większość dodatków nie potrafiła przetłumaczyć strony z rozszerzeniami do FF, a tłumacz wbudowany w Slimjet nie ma z tym problemu

Wtyczka ImTranslator lub S3Translator. W opcjach po otwarciu strony należy ustawić tłumaczenie strony z zaznaczeniem “zawsze”.

1 polubienie

No właśnie o taki model rozwiązania mi chodziło - tyle, że podałem wtyczkę “pierwszą lepszą” (a trochę tego jest…) :wink:

Może za kilka lat będzie w Firefox tłumaczyć bergamot.

Firefox i to rozszerzenie :

Polecam: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/instant-translate/

1 polubienie

@anon43200831 - ten dodatek chyba nie tłumaczy całych stron na miejscu

@januszek wygląda ciekawie, przetestuję, dzięki :slight_smile:

@Edycja: Niestety, nie działa na stronie z dodatkami do FF. Poza tym menu jest po angielsku i gunwo z tego rozumiem, a też nie da się go przetłumaczyć :stuck_out_tongue:

@anon93248178 - niestety ImTranslator nie tłumaczy strony z dodatkami do FF a w przypadku innych stron nie tłumaczy na miejscu tylko przechodzi do osobnej karty z tłumaczem Google, więc do kitu.
S3Translator w ogóle nie znajduje mi takiego dodatku na stronie z dodatkami do FF :frowning: Szukając go w Google znalazłam tylko jakiś wątek na forum o tym, że nie działa :stuck_out_tongue:

Po przetestowaniu wszystkich powyższych propozycji niestety, nadal nie ma nic, co zastąpiłoby wbudowany translator z Chrome. Żaden z proponowanych nie działa na stronie z dodatkami do Firefox

U mnie na FF 70.0.1 działa idealnie. Wystarczy tylko w menu kontekstowy wybrać “Translate this page to Polish” (co po polsku znaczy: Przetłumacz tą stronę na j.polski):

@januszek Tak, miałam tę opcję na innych stronach, ale nie na tej z listą dodatków. Na tej stronie zwyczajnie nie pojawiała się w menu pod PPM
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search/?category=appearance&sort=recommended%2Cusers&type=extension - przetłumacz tą stronę :stuck_out_tongue:
I co z menu? Niby translator, a ustawienia po angielsku

Nie wiem o co chodzi. U mnie ta strona jest domyślnie po polsku.

Strona owszem, ale opisy wielu rozszerzeń na liście już nie :stuck_out_tongue:

Żodyn nie tłumaczy sklepu Mozilla - blokady w about:config są na stronę nałożone.

A skryptozakładkę blokują restrykcje CSP.

No widzisz, a translator wbudowany w Chrome/Slimjet tłumaczy :stuck_out_tongue: To po prostu śmiech na sali, żeby stronę z dodatkami do Firefox człowiek musiał se w Chrome przeglądać