Przeglądarka

Kiedyś używałem bardzo dobrej przeglądarki Habit Browser

Niestety nie jest aktualizowana od 2017 roku :-/ przez co ne działa dobrze.
W związku z tym szukam przeglądarki która:

posiada widoczne na górze karty i widoczny na dole pasek narzędzi którzy można dostosować do własnych potrzeb i który działa na krótki i długie dotknięcie.
oraz blokuje reklamy.

ok. Juz sam znalazłem.
Yozu Browser

Ma bardzo dużo opcji dostosowywania pod siebie.

W Google od kilku lat:

Jakby yuzu zaczęło doznawać śmierci projektu to już ktoś robi sobie Berry Browser:

Tak wygląda Yozu:


belka URL, kart i narzędziowa są w pełni konfigurowalne.
Można ustawić ich wielkość, motyw, gdzie mają sie znajdować, czy mają być zawsze widoczne itp
Zarówno belka adresu jak i zakładek posiada przyciski prawy i lewy - również konfigurowalne.

Dolny pasek narzędziowy. Dla każdego z 5 przycisków możesz wybrać aż 5 możliwości uruchomienia (ja wybrałem krótkie i długie dotknięcie)

Przycisk menu uruchamia rozwijaną listę (również konfigurowalną z wieloma działaniami) Ja wybrałem:

Niestety nie można w łatwy sposób zmieniać jej kolejności. Trzeba sie naklikać.
Jak widać można nawet zmieniać motyw wyświetlania stron a nawet wymuszać jeśli nie mają wyglądu nocnego. Co więcej można nawet zmieniać ich kolor na np cieplejszy.
Oczywiście jest możliwość ustawienia strony speed dial, zakładki i historia oraz coś nowego… lista „przeczytaj później”.

Dodatkowo możesz określić działanie gestów, i dotknięć a nawet jak mają sie zachowywać przyciski telefonu:

Niby jest spolszczenie ale mocno niedokładne jak widać.
Także jestem zadowolony.
Z minusów: Póki co nie działa „user agent PC” także np youtub uruchamia sie tylko w formie smartfonowej „m”.