Przeglądarki długo ładują strony www

Witam,
od pewnego czasu mam problem z przeglądarkami tj. długo ładują strony po czym jest komunikat o tym że witryna jest nie osiągalna, czasem połączenie raptownie wraca, sprawdzałem to na chromie i IE, będę wdzięczny za pomoc, w załączeniu log OTL.
Pozdrawiam
Tomek
OTL.Txt (208,0 KB)

Podaj logi FRST.

FRST.txt (86,9 KB)

Dodaj też Addition i Shotcut
Wydaje mi się że masz zakażony plik explorer exe

Ogólnie nie lubię iobita i jego “przyspieszaczy” systemu i radziłbym przerzucić się na prostszy ccleaner lub bleachbit

Jeżeli posiadasz antywirus to zaktualizuj go i wykonaj skanowanie a screena z wynikami wklej tutaj, jak go nie masz to pobierz malwarebytes antimalware

Iobit używam od lat i nigdy nie miałem z nim problemu co do antywirusa to jest NIS i aktualna baza danych + codzienny skan, w załączeniu Addition.txtAddition.txt (94,5 KB)

A robiłeś ostatnio pełny skan systemu?
I tak radzę zainstalować na chwilę Malwarebytes Antimalware do przeskanowania komputera bo niektóre wirusy co inne antywirusy przepuszczają. Po naprawie bez problemu możesz go usunąć

Widzę że dość często korzystasz z torrentów więc możesz zamienić uTorrent na bezpieczniejszy qBittorrent.
Powinieneś skanować każdy plik który pobierasz i stosować to co zaleca antywirus to robić

Odinstaluj wszystkie niepotrzebne programy(a masz ich dużo) a te co pobrałeś z wątpliwej jakości źródeł zamień na otwarte/darmowe programy