Przeglądarki internetowe (Opera, Chrome) wyłączają się same

Witam

Mam problem z przeglądarkami. Korzystam z Opery i Google Chrome’a. Od kilku dni Opera co chwilę resetuje się sama, zamyka otwarte karty i wyświetla komunikat o awarii. Podobnie jest z Chromem, z tym że w jego wypadku po prostu pojawia się komunikat, że program przestał działać i po kliknięciu “ok” wyłącza się. Dodam, że w obu przeglądarkach dzieje się to po kilkunastu sekundach użytkowania i całkowicie uniemożliwia korzystanie z nich. Zauważyłem też, że obie wyłączają się gdy wejdę w ich ustawienia.

Co ciekawe Internet Explorer działa bez problemu.

Wydaje mi się, że problem zaczął pojawiać się kilka dni temu, gdy próbowałem zainstalować oprogramowanie do tunera DVB-t na USB (Palmtop DTV200 H). Mam legalny system Windows 8.1, sterowniki do tego urządzenia dostępne są jedynie pod Windows 7. Ich zainstalowanie pod Windowsem 8.1 jest możliwe poprzez ręczną instalacje poprzez menadżer urządzeń (udało mi się to kilka miesięcy temu, na innym komputerze, również z Windowsem 8.1). Tym razem jednak sterowniki niby się zainstalowały, ale tuner nie działał. Wtedy zauważyłem problem z przeglądarkami.

Do tej pory próbowałem sobie sam poradzić z tym problemem i próbowałem kilku rzeczy. Przede wszystkim szukałem już rozwiązania w Google, lecz żaden sposób tam znaleziony nie pomógł mi.

Po pierwsze przeskanowałem system antywirusem. Używam legalnego oprogramowania Kaspersky Internet Security. Program nic nie znalazł. Spróbowałem użyć też programu Dr.WEB CureIt. On także nic nie wykrył.

Wyczytałem na jakimś forum aby skorzystać z programów Malwarebytes Anti-Malware oraz AdwCleaner. Oba znalazły po dwa zagrożenia, które oczywiście usunąłem, ale problem z przeglądarkami nie zniknął. Usunąłem także sterowniki od tunera, oraz aplikację Winfast PVR2, która służy do oglądania programów poprzez tuner. Jeden program od tego cały czas nie chciał się do końca usunąć i był cały czas w Dodaj i Usuń programy. Skorzystałem wtedy z programu Revo Uninstaller i odinstalowałem całość do końca.

Korzystając także z programu Revo Uninstaller odinstalowałem zarówno Operę jak i Google Chrome’a. Dodatkowo wyczyściłem wczystko CCleanerem. Jednak po ponownym zainstalowaniu przeglądarek program nadal występuje, więc musi wywoływać go coś “z zewnątrz”.

Dodam jeszcze, że odinstalowałem oprogramowanie Java, wyczytałem na jakimś forum, żeby tak zrobić, ale oczywiście to także nie pomogło.

Skończyły mi się pomysły, więc proszę Was o jakieś rady w tej sprawie.

 

Skanowałem komputer jeszcze programem TDSSKiller, skanowanie trawało bardzo krótko (niecałą minutę). Ten program nie znalazł żadnego zagrożenia.

Przywracanie komputera do stanu z wcześniejszego punktu w czasie:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Nie miałem kopii zapasowej, więc mogłem użyć jedynie opcji Odświeżenia z zachowaniem danych lub Zachowanie danych i ponowne zainstalowanie systemu, używając właśnie opcji systemu Windows, podanych w linku powyżej. Nie wpadłem na ten pomysł wcześniej, ponieważ mam Windows 8.1 zaktualizowany z normalnego Windowsa 8, który jest na partycji Recovery. Ostatnim razem jak próbowałem użyć tych opcji, nie działały one, ze względu na to, że Windows 8.1 inaczej widzie partycje Recovery. Spróbowałem jednak i ku mojemu zdziwieniu, tym razem opcja Odświeżenia systemu z zachowaniem plików zadziałała bez problemu. Także mam świeży system, przeglądarki działają i nawet sterowniki, o których pisałem wyżej udało mi się tym razem poprawnie zainstalować:) Problem zażegnany, temat można zamknąć.