Przegladarki nie dzialaja, Winda sie zawiesza

Witam!

Piszę w imieniu kolegi,ponieważ chłopak nie ma obecnie dojścia do internetu przez opisany przeze mnie problem.A więc : rano wszystko działało jak należy, obecnie żadna przeglądarka nie ładuje jakiejkolwiek strony , ale internet działa, bo działa np.Gadu-Gadu ;). Większość programów i gier zwiesza sie w momencie próby ich uruchomienia, nod32 wariuje i nie może przeskanować całego systemu. Ponadto dodam, iż próbowaliśmy już wyłączać firewalle i dalej to samo.Ciekawe jest,ze na tym samym komputerze, na koncie jego brata działa wszystko normalnie. Ale dosyć suchego gadania - daje log z hijack’a

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.Pozdrawiam

sprecyzuj to określenie, tzn opisz to dokładniej, daj jakieś screeny…

Raz sie zwiesza , a innym razem z kolei przeskakuje z 30% na 100% skanowania… i tyle z niego pozytku … :stuck_out_tongue:

A do wypowiedzi Oli dodam jedną rzecz. Odłączcie sieć, przejdźcie w tryb awaryjny i wtedy przeskanujcie.

voitaz , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Z nodem dalej jest to samo…Nawet w trybie awaryjnym.

voitaz , próbowaliście przeinstalować noda łącznie z usuwaniem wszelkich pozostałości (tylko ostrożnie)??

A jak i to nie pomoże, to odinstalujcie noda, wywalcie to co zostało i zainstalujcie Avasta!. On w normalnych warunkach jest słaby, ale w trybie awaryjnym czyni cuda.

PS. Maestro mnie wyprzedził

Droga ludności, może zajmiemy się problemem a nie wypisywaniem sloganów typu “nod to badziew” itd. Nie piszę tego, dlatego, ze jestem fanką tego av…


Log dla mnie czysty, ale niech specjalista jeszcze to sprawdzi.


napisz, na jakich przeglądarkach sprawdzałeś.

W trybie awaryjnym na pewno logujesz się na konto roota (nie na konto użytkownika z uprawnieniami administratora, tylko na konto Administratora)?

Natomiast ja używam NOD32 od jakiś 3 lat, obecnie pakiet Smart Security i wyobraź sobie, że nie mam i nie miałem z nim żadnych problemów. Fakt, faktem, że obecnie wg. testów wykrywalność NODa spadła, z wykrywalnością 93% zajmuje 8 miejsce na 17 przetestowanych antywirusów, pod względem fałszywych alarmów - 3, a jeśli chodzi o szybkość skanowania - 4. Dokładnie za to zawsze ceniłem NODa - szybkość, lekkość i bezproblemowość.

Tutaj testy:

http://www.av-comparatives.org/

Najnowsze z sierpnia, następne w listopadzie. Bardzo ciekawa strona, przeglądam od 2006r. Warto porównać z testami z maja (z tym, że jest to nieco inny test). W maju koronę dzierżyli AVIRA i NOD32.

Podaj log z Combofix