Przeglądarki nie widzą Javy

Żadna z przeglądarek (Chrome, Firefox, IE) nie widzi Javy. Wtyczka jest 64 bitowa tak samo jak przeglądarki. Pobrałem instalator offline (jre-8u91-windows-x64), bo ten zautomatyzowany instalował wersje 32 bitową. Wiecie co zrobić żeby to działało?

 

 

Bez tytułu.jpg

Prawidłowa instalacja oprogramowania Java na Windows XP

Java 64-bit:
http://dpcdn-s10.pl/dodatki/jre-8u92-windows-x64.exe

64 bitowa Java nie ma wtyczki do przeglądarki. Musisz zainstalować Javę 32 bitową. Najlepiej też przeglądarkę 32 bitową.

Chrome chyb już wogóle nie obsługuje Javy. https://java.com/en/download/faq/chrome.xml

Nie chce mi się wierzyć, że tylko 32 bitowa java umożliwia jej funkcjonowanie w przeglądarkach. Czytałem na wielu stronach i z tego co pamiętam na stronie javy również było napisane, że dla przeglądarek 32 bitowych java musi być 32 bitowa, a dla 64 bitowych przeglądarek 64 bitowa. Zresztą to by było nielogiczne, jak mam 64 bitowego windowsa i chcę używać Javy w Explorerze to muszę zmienić przeglądarkę?

Nie wiem jak inne przeglądarki, ale na stronie Mozilli przeczytasz, że Firefox 64-bitowy nie obsługuje Javy, tylko 32-bitowy.

Chrome zdaje się, że od jakiegoś czasu, też nie obsługuje Javy. Ostatnio Opera 38 też mi nie obsługiwała Javy, to i chyba Opera też, przestała wspierać. 

To może 32 bitowy slimjet na chromium 50? Można mu ustawić, żeby plugin java 32 bit działał.