Przeglądarki psują przycisk odtwórz gdy blokujemy autoodtwarzanie multimedów

Przeglądarka Edge w Windows 10 nie odtwarza obrazu z kamer Internetowych (np. Kamery online - Dąbrowa Górnicza) - jest wyświetlany ekran z nieruchomym obrazem i przyciskiem odtwarzania, ale ten przycisk jest nieaktywny.
Firefox odtwarza normalnie - od razu po wejściu na stronę obraz jest ruchomy.
Czy ktoś zetknął się z takim problemem?

Czy posiadasz jakieś dodatki do przeglądarki?

Tylko Sticky Notes 3 (notatnik)
Czy mam rozumieć, że u Ciebie jest OK?

Hmm, to nie powinno mieć wpływu.
Rozumiem, że mówimy o nowym, tzn. zaktualizowanym EDGE?

Wersja 93.0.961.52 (Oficjalna kompilacja) (wersja 64-bitowa)

Teraz nie mam jak sprawdzić, może ktoś inny teraz będzie mógł.

Hm, ciekawe. U mnie odtwarza po przejściu na stronę, ale po odświeżeniu strony już nie, jest tak jak opisujesz. Na Vivaldim podobnie. To mamy zagwozdkę ;p
Edit: hm, odtwarzacz zaczyna działać gdy najpierw kliknie się przycisk X w prawym górnym rogu odtwarzacza a potem normalnie play.

Czyli pewnie źle wycięta reklama, natrętne rodo/cookies lub newsletter (czy inne chamskie self-promo…).

¯\_(ツ)_/¯ a guzik, brak pop-upa w osadzonych livach - prędzej kuleje mechanizm blokowania autoodtwarzania w Edge/Firefox (w Vidaldi jak jest to aż „kwiczy” - okresowo coś przepuszcza).

Faktycznie - sposób z „iksem” rozwiązuje problem - dzięki!
Co do Vivaldi, to chyba wszystkie przeglądarki na silniku tym co Chrome (nie znam się na tym za bardzo, ale na pewno Koledzy wiedzą o co chodzi) będą zachowywały się podobnie. Dlatego Firefox działa inaczej, bo nie jest na bazie Chrome…

Nieprawda - na Firefox 92 jest identycznie jak aktywujesz mechanizm blokady autoodtwarzania video bez dźwięku (lub wyciszonego - muted).

edge://settings/content/mediaAutoplay

Z limity na zezwlaj lub domeny w wyjątkach i naprawione.

Może AutoplayStopper lepiej dogaduje się z flowplayer. Opcjonalnie może dimisa z projektu Ru-adlist napisze skryptlet do stopowania flowplayer.