Przeglądarki WWW i klienty poczty e-mail - podział


(Rotsap666) #1

Witam. Jestem użytkownikiem wortalu od kilku lat, ale drażni mnie od pewnego czasu jedna rzecz. To że programy pocztowe i przeglądarki www są w jednej kategorii. Kiedy powstała ta strona to programów obydwu typów może nie było wiele, ale aktualnie przeglądarki i programy pocztowe, są nie związanymi ze sobą programami i nie rozumiem dlaczego obydwa typy programów, zresztą niezwykle ważnych, są ze sobą połączone. To tak jakby łączyć w jedną kategorię czytniki RSS i komunikatory internetowe. Bez sensu.

Powiecie że Opera zawiera moduł pocztowy, więc w której kategorii trzeba by umieścić Skandynawską przeglądarkę, ale co z tego ? Przeciez konnekt posiada wtyczkę RSS, co nie zmienia faktu że w pierwszej kolejności jest komunikatorem. Poza tym można zawsze w programach pocztowych zrobić linka do Opery przy kliencie m2 (tak się chyba nazywał ten moduł, tak? :slight_smile: ).

Wydaje mi się że taki podział jest logiczny i potrzebny, aby zwiększyć czytelność kategorii odnoszących się do internetu. Wydaje mi się że taka zmiana dla administratorów nie była by zmianą pracochłonną.

Tyle mojego. Pozdrawiam


(Krogulec) #2

Kilkukrotnie przymierzaliśmy się do takiego podziału. Problem w tym, że wówczas wszystkie najpopularniejsze tj. IE6, Mozilla (Suite) zawierały w pakiecie klienta pocztowego stąd mimo wszystko ciężko je było zakwalifikować wyłącznie do jednej grupy. Teraz gdy gwałtownie wzrosła popularność FF, a IE7 nie zawiera już klienta pocztowego można by już taką zmianę rzeczywiście przeprowadzić. Zmiana oczywiście nie jest problematyczna technicznie. Przedyskutujemy to w redakcji.

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 16:21

Programy zostały dzisiaj rozdzielone.