Przeglądarki WWW i klienty poczty e-mail - podział

Witam. Jestem użytkownikiem wortalu od kilku lat, ale drażni mnie od pewnego czasu jedna rzecz. To że programy pocztowe i przeglądarki www są w jednej kategorii. Kiedy powstała ta strona to programów obydwu typów może nie było wiele, ale aktualnie przeglądarki i programy pocztowe, są nie związanymi ze sobą programami i nie rozumiem dlaczego obydwa typy programów, zresztą niezwykle ważnych, są ze sobą połączone. To tak jakby łączyć w jedną kategorię czytniki RSS i komunikatory internetowe. Bez sensu.

Powiecie że Opera zawiera moduł pocztowy, więc w której kategorii trzeba by umieścić Skandynawską przeglądarkę, ale co z tego ? Przeciez konnekt posiada wtyczkę RSS, co nie zmienia faktu że w pierwszej kolejności jest komunikatorem. Poza tym można zawsze w programach pocztowych zrobić linka do Opery przy kliencie m2 (tak się chyba nazywał ten moduł, tak? :slight_smile: ).

Wydaje mi się że taki podział jest logiczny i potrzebny, aby zwiększyć czytelność kategorii odnoszących się do internetu. Wydaje mi się że taka zmiana dla administratorów nie była by zmianą pracochłonną.

Tyle mojego. Pozdrawiam

Kilkukrotnie przymierzaliśmy się do takiego podziału. Problem w tym, że wówczas wszystkie najpopularniejsze tj. IE6, Mozilla (Suite) zawierały w pakiecie klienta pocztowego stąd mimo wszystko ciężko je było zakwalifikować wyłącznie do jednej grupy. Teraz gdy gwałtownie wzrosła popularność FF, a IE7 nie zawiera już klienta pocztowego można by już taką zmianę rzeczywiście przeprowadzić. Zmiana oczywiście nie jest problematyczna technicznie. Przedyskutujemy to w redakcji.

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 16:21

Programy zostały dzisiaj rozdzielone.