Przeglądarki zacinają się

Jestem kompletnie zielona w tych komputerowych sprawach, dlatego zwracam się do was o pomoc. Od kilku dni mój komputer spowolnił, nie było to tak denerwujące jak teraz, a jedynie odczuwalne. Dzisiaj google chrom zaczął okropnie się zacinać podczas jakiegokolwiek ruchu na stronie oraz podczas przełączania. Pomyślałam, że to wina przeglądarki i postanowiłam użyć mozilli którą miałam wcześniej zainstalowaną na komputerze, nic się nie zmieniło więc to na pewno nie wina przeglądarki. Włączyłam menadżer zadań i zaczęłam obserwować to co nazywa się cpui zauważyłam, że za każdym razem kiedy wykonywałam jakąś aktywność (?) liczba rosła do 80-100% (komputer w tedy bardzo zwalniał i zacinał się), a kiedy nic nie ruszałam wynosił 10-20%. Włączone są jedynie przeglądarki. Jakby ktoś mógł pomóc mi rozwiązać ten problem byłabym bardzo wdzięczna!

Podałabyś jakieś dane podzespołów komputera oraz systemu bo przy nieobciążonym systemie i nie robieniu niczego dziwne jest, że zasoby są używane w 10-20% ( możliwe przy starych komputerach ).

Przeskanuj komputer antywirusem który posiadasz, dodatkowo programami adwcleaner i anti-malware malwarebytes i usuń to co znajdą. Przeczyść też CCleanerem.

I daj znać czy coś się zmieniło.

Być może przyplątało Ci się coś do przeglądarek - często tak się dzieje. Mogą one właśnie powodować spowolnienie komputera.