Przeglądarki

Czym można sprawdzić czy strona będzie prawidłowa wyświetlana w różnych przeglądarkach?

Najlepiej sciagnac wszytkie przegladarki i przetestować :stuck_out_tongue:

Tylko jaki jest sens ściągania, instalowania każdej przeglądarki aby zobaczyć jedną czy kilka stron :? Niech zrobi stronę, umieći ją na jakimś serwerze i poprosi znajomych którzy używają innej przeglądatki niż on żeby Mu sprawdzili albo na jakimś forum niech poprosi…

Albo daj linka na forum

a co ja niby wyżej napisałem :? :evil:

Tylko że przez moderacje może to być uznane jako reklama, a to już łamie regulamin.

a możecie wymienić kilka przeglądarek?

Firefox

Opera

Internet Explorer

3 najpopularniejsze :slight_smile:

najpopularniejsze są trzy:

IE

Opera

Mozilla Firefox

ale jest ich wiele więcej :wink:

no a jakieś inne?

Netscape…

inne to już jest naprawdę mały procent, nie warto się z nimi liczyć :slight_smile:

sprawdź poprawność kodu na http://www.w3c.org :slight_smile:

adam9870: a jak znajomi mają stwierdzić, czy wygląda tak, jak autor chciał?

rss: netscape teraz używa gecko, czyli w praktyce wystarczą testy na IE/FF/O. Dodatkowe jeśli ktoś ma dostęp do makówki. :wink:

Wg. mnie jest to zła metoda… lepiej to zobaczyć samemu. Ktoś Ci może błędnie powiedzieć lub coś podobnego i będzie problem, a ściągnięcie 2-3 przeglądarek nie zajmuje dużo czasu. Ja tak osobiście zawsze robie i nie zawracam komuś głowy :]

Jeżeli chcesz zobaczyć w jeszcze innych przeglądarkach to np. w innych systemach:

* Safari (mac OS)

* coś na linuksa

ie

firefox (najlepsza na swiecie przegladarka)

opera

avant browser

netscape

crazy browser

jeśli masz sciagac i sprawdzać to tylko 3 pierwsze reszta niemal “wyginęła”

Screna najlepiej niech zrobią a potem umieszczą go na imageshack albo fotosiku i dadzą Mu linka :wink: Screna całej strony a nie tylko części którą właśnie otwarta jest można zrobić programem SnagIT.

To jest tylko chyba nakładka na IE a nie osobna przeglądarka. :roll:

to czasem nie jest nakładka na IE ?

to żeś wymyslił jakies cudo :x

to już chyba mniej roboty jest samemu sprawdzając stronę, pozatym screen nie zawsze opisze dokładne zachowanie się strony takie jak np. zachowanie linku po najechaniu nań.

a ja znalazłem:

  • flock,

  • k-meleon,

-fast browser,

-offby browser,

-sea monkey