Przegłos w słuchawkach HyperX Cloud I w komunikatorach

(ADi.) #1

Witam. Mam problem z dźwiękiem na moim komputerze.

Zakupiłem słuchawkami HyperX Cloud I.

Mikrofon wykrywa dźwięk z słuchawek. Gadając z kimś na obojętnie jakiś komunikatorze (TS3, Skype czy też komunikacja głosowa w CS GO) mikrofon wykrywa to co słychać w moich słuchawkach (np. muzykę, dźwięki z gier). Mi to nie przeszkadza i nie odczuwam tego, jednak koledzy na TeamSpeaku się skarżą.

Dodam również, że z poprzednimi słuchawkami nie miałem takiego problemu.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

A może w ustawieniach komunikatora masz zaznaczone jako źródło nagrywania Miks stereo?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(ADi.) #3

Na pewno nie jest to związane z ustawieniami komunikatora, bo każdy inny komunikator który sprawdzałem też wykrywa dźwięk ze słuchawek.

Opcja systemu Win7 do sprawdzania swojego mikrofonu przez którą nagrywałem swój głos również to robi.

(Dimatheus) #4

Hej,

To pokaż, co masz ustawione w ustawieniach dźwięku w systemie w zakładce Nagrywanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ADi.) #5

(Lamerq2) #6

spróbuj włączyć tłumienie zakłóceń i usuwanie akustycznego echa w rozszerzeniach (można wtedy nawet mieć muzykę na całą parę i nikt nie słyszy). Posiadam te same słuchawki i nawet bez rozszerzeń nie mam żadnego pogłosu (Realtek ALC 1150 z Audio Boost 2) .

(ADi.) #7

Po zaznaczeniu tych opcji faktycznie ten pogłos jest mniejszy jednak cały czas słychać muzykę, która leci w tlę. Bardzo cicho, ale jednak słychać.

Sprawdzałem również na laptopie i tam również występuje ten sam problem. Myślicie, że to wina słuchawek?

(Lamerq2) #8

a ile dokładnie ci się podnosi skala w mikrofonie we właściwościach dźwięku? u mnie idzie tylko na jedną kreskę z podbitą czułością o 10 dB, masz je podłączone bezpośrednio pod płytę główną czy pod przedni panel na obudowie?

(ADi.) #9

Bez podbitej czułości, przy normalnym mówieniu podnosi się o jedną kreskę. Bezpośrednio do płyty.

Tak to wygląda bez zaznaczenia powyższych funkcji, które napisałeś powyżej:

http://www13.zippyshare.com/v/IVjuNhuf/file.html

(Lamerq2) #10

ustaw czułość mikro w teamspeaku tak żeby ci nie łapał dźwięku otoczenia i będzie po problemie. (zdjęcje moich ustawień powiedzmy jako punkt odniesienia)

Bez tytułu.png

(ADi.) #11

Faktycznie problem na ts3 się rozwiązał , ale z pozostałymi komunikatorami? Np. mikrofon w csie?

(Dimatheus) #12

Hej,

Czyli w ustawieniach audio w konkretnych, innych komunikatorach bądź grach musisz zrobić to samo - zmniejszyć czułość mikrofonu.

Pozdrawiam,
Dimatheus