Przegrywanie filmu VHS do kompa

Co potrzeba miec. wiem ze potrzebna karta tv i kable i tu zaczyna sie problem. moj magnetowid ma kabel z jednej stromy chyba SCART(takie duze z wieloma metalowymi czyms) z drugiej czerowny i czrny kabel jeden od dzwieku jeden od obrazu i jak to polaczyc z kompem.

:arrow: Z kasety VHS na płytę DVD

dobra czyli jesze muszez altawic karte tv bo moja grafa nie ma s video

Grafika i tak na 99% ma tylko WYJŚCIA.

Równie dobrze możesz kupić sam video grabber na usb, wpisz sobie w allegro easycap :wink:

dzieki, tyle ze jak kupowac przez allegro to cena wyniesie ok 25zl a przesylko ok 20zl wiec sie nie oplaca czy dostane cos takiego w sklepie ew na gieldzie

ten easycap ponoc wadliwie dziala dzwiek sie wali itp

Sygnał wideo z wejścia karty graficznej będzie gorszy niż np. z pixelview.

Co do audio to najlepiej podłączać line-out vhs :arrow: line-in kompa.

czyli co bedzie najlepsze potrzebuje rodzajow kabli przesciowek i karty tv(bo to chyba ten pixelview)

No i zapomniałeś o dużej pojemności dysku.

duzo pojemnmosc to mam 400GBw kompie i 450GB na zewnetrznym tylko potrzebne mi sa rodzaje kabli i czy ta karta pixelview jest dobra

EDIT:znalazlel na agito ta karte Tuner TV AverMedia AVerTV Super 007 PCI BOX dobre to? i ma tylko s video wies stojuac przejsciowki moze wjdzie tylko jakie??

Potrzebna ci będzie przejściówka scart-s-video + audio. np. taka http://allegro.pl/adapter-euro-scart-3- … 17937.html

Do tego kable s-video->s-video oraz 2xchinch->minijack.

czyli przejsciowka kabel svideo svideo i 2xchinch (audio)do minijack i ta karta tv np avermedia lub leadtek(dobre one?)

i jakosc bedzie zadowalajaca i np w mediamarkcie dostane sprzet(bo przesylka to w ostateznosci)

Bierz ten tuner AverMedia.

Co do jakości, to wszystko zależy od kilku czynników. Po pierwsze, jakość nagrania VHS, po drugie, jakość odtwarzacza, po trzecie jakość przejściówek i kabli, no i po czwarte, właściwości komputera. Jak za słaby, to niestety będziesz miał straszne przycinki na obrazie. A po piąte, rozdzielczość i format zgrywania - zawsze trzeba ustawiać jak najwyższą, czyli 720x576, oraz jak najmniejszy stopień kompresji, czyli inaczej mówiąc jak największy bitrate. Najlepiej zgrywać do divix lub mpeg2 ~ 10000kbps, a dopiero później wycinać ewentualne reklamy i skonwertować do docelowego rozmiaru i formatu.

dzieki co do zgrywania ale znalazlem hybrydowy tuner leadteka ma jeszcze dvb-t(przyda sie by moc ogladac tv w kompie bez kabli) i zamiastprzejsciowki to chyba uzyje kabla chinch->minijack i programy do tunerow sa dobre??

Mam juz te kable

tylko na przejscoiwce jest in i out co ustawic?