Przegrywanie filmu z dysku

Szukałam już tutaj tego tematu i nie zauważyłam żeby ktoś o nim pisał, ale jeżeli tak, to bardzo przepraszam.

Mam nagrany film na dysku twardym. Był za długi wiec go podzieliłam na dwie części. Film jest nagrany w avi. jak również zrobiłam kopie na mpg. Teraz chciałabym go nagrać na płycie w formie VCD. Jakiego muszę użyć programu żeby film w avi lub mpg znalazł się na płycie?

Próbowałam w nero, ale się nie da.

Alkochol też nie przyjmuje go.

Movi DVD też nie.

Już nie wiem gdzie szukać. Pomożcie mi.

Dodam, że nie mam nagrywarki dvd.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78519

A czy próbowałaś zrobić najpierw obraz pliku w np. Nero (*.nrg) a później zgrać na płytę?

:arrow: Czy występują jakieś błędy, jeśli tak to opisz je konkretnie lub daj screena do tematu.

:arrow: Ile w Mb zajmuje plik ogryginalny lub suma poszczególnych części filmu?

Pozdrawiam :wink:

Wypal dwie części na dwóch CD.

Może też ta stronka okaże się pomocna:

http://www.formaty.com/

Cały film ma połtorej godziny. PO podzieleniu go na pół ma mniej wiecej po 400 MB

Z Nero mam problem bo raz nie nagrał mi w ogóle dźwięku.

Orginalny plik ma taką nazwę: Murder.DVDSCR.XviD-FICO.avi.

Jest to text z http://www.formaty.com/ z działu DivX na VCD; cytuje:

"Jeśli już uporaliśmy się z konwertowaniem, następnie podzieleniem pliku na dwie lub więcej części, należałoby nagrać naszą pracę aby można było oglądać ją na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Możemy wykorzystać do tego celu aplikację: Nero Express z pakietu Nero Burning ROM.

Rada:

ABY NIE BYŁO PODCZAS ODTWARZANIA W STACJONARNYM DVD PROBLEMÓW TYPU: PRZERYWANY LUB SKACZĄCY OBRAZ, TRZASKI, WIDOCZNE PIKSELE ITP… NAJLEPIEJ NAGRYWAĆ NASZ PROJEKT Z PRĘDKOŚCIĄ X4, X8 LUB X12."

Wypalaj dwie części na dwóćh CD w Nero.

A Nero masz oryginalne. Jaka wersja? Jak nie nagrał dźwięku to może nie masz jakiejś wtyczki?

W końcu ktoś mi zaproponował przegrać film w programie dvdRip z tym że po próbie wgrywania filmu wyskakuje mi okno z info: "Brak miejsca w folderze plików tymczasowych!"

Pomóżcie mi gdzie mam go dokładnie poszukać, wiem że na pewno w dysku C ale tego jest tak dużo że go normalnie nie widzę! :shock:

…i czy mogę z tego folderu tymczasowego wszystko usunąć?

To zależy od programu: jeśli ustalił własny folder

temp to będzie to mniej więcej tak:

włącz podgląd ukrywych plików i folderów a następnie:

:arrow: C:\Documents and Settings"Nazwa uzytkownika"\Dane aplikacji\DVDRip"Temp" ’

Jeśli program nie stworzył własnego folderu, może to być

w miejscu systemowym:

:arrow: C:\WINDOWS\Temp\

:wink:

Ale czy mogę te wszystkie pliki i foldery usunąć z temp?? bo w katalogu tymczasowym jesat pusto a mimo to mówi mi że nie ma miejsca. Już nawet zmieniłam folder dla plików dvdRip a on dalej mówi, że brak miejsca. :o

Hmm…

A czy zmieniłaś tylko folder czy też przeniosłaś folder

plików tymczasowych na inny dysk? Jeśli nie to tak

właśnie zrób. Jak i to nie pomoże, zreinstaluj program,

wcześniej oczyszczając rejestr programem RegCleaner

Daj znać czy pomogło, pozdrawiam :wink:

Ooo, dzięki Nasty… Zrobiłam tak jak napisałeś i działa. :slight_smile: