Przegrzanie się procesora bez przyczyny

Witam.

Mój problem polega na tym, że do niedawna procesor w stanie spoczynku miał nie więcej niz 30 stopni ( zawsze ok. 25 stopni ) a w stresie - nie więcej niz 40 stopni. Jednak od niedawna temperatura w stanie spoczynku dochodzi do 40 stopni a w stresie, do 103 stopni ! Na dodatek warning mam ustawiony na 80 stopni wiec cały czas piszczy mi głosniczek systemowy.

Rozkręcałem komputer, wyczyscilem wszytko bardzo dokładnie, lecz problem jest nadal. Nie jest to wina wiatraków gdyż:

Procesor 2637 RPM

Obudowa 2027 RPM

Procesor graficzny 2158 RPM

2 dni temu zmieniałem paste na procesorze i NAPEWNO dobrze załozyłem radiator. Clodzenie AC C’n’Q Osobiscie obstawiam, że czujnik daje dupy i błędne odczyty wskazuje.

Temp. Płyta główna 40 °C (104 °F) - w stanie spoczynku

Karta wideo NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

2 GB ram DC

Lol, teraz Everest mi wskazuje 75 stopni gdy włączam jakis filmik w internecie …

Zobacz ile jest stopni w Biosie… :slight_smile: Nigdy nie trzeba wierzyć takim programom jak…SpeedFan,Everst itp. :slight_smile:

W Biosie przy uruchamianiu ma ok 45 stopni.

Sprawdź temp. palcem radiatora tuż przy procesorze pod obciążeniem jak będzie gorący to znaczy że temp. odczytywana jest prawidłowa, a jak zaledwie ciepły to czujnik procka jest uszkodzony.

Radiator nawet ciepły nie jest wiec prawdopodobnie to wina czujnika. Zaraz odepne głosniczka, tylko powiedz mi, jak naprawic taki czujnik?

jesli masz gewarancej to do sklepu, zeby ci wymienili procka

bo naprawienie takiego czujnika nie jest proste, bym rzekl nawet ze jest trudno (a moze nawet niemozliwe jeli nie jestes jakims specem)

Jak masz na gwarancji to reklamuj, jak po to wyłącz w BIOSie.

Procesor 102 °C (216 °F)

Odczyt sprzed chwili… Jakby była taka temp. naprawde to bym tego nie pisał ;))

Nie ma pewności co reklamować. Procek, czy płytę. Zależy, czy temperatura odczytywana jest z czujnika wewnątrz CPU, czy z podstawki na płycie.

Skoro radiator jest ciepły ale nie parzy, to tym bardziej obstawiam walnięty czujnik.