Przegrzany laptop, Acer Aspire 5741G


(Janusz1801) #1

Witam, mam problem z laptopem swojej siostry:

Acer Aspire 5741G

Intel Core i3 330M 2.13GHz

Nvidia GeForce GT320M

4 GB Memory

500GB HD

Otóż zaczął się samoczynnie resetować, przy czym był bardzo gorący od spodu. Sprawdziłem temperatury w SpeedFanie i okazało się, że:

Temp. procka: +82 C

Temp. HD: +41 C

Temp. Grafiki +78 C

I ta ostatnia temp. miała 76 C

Postanowiłem rozebrać lapka z myślą przeczyszczenia wentylatora. Natomiast zauważyłem, że jedna z rurek miedzianych jest przypalona. Poniżej zamieszczam zdjęcia, bo nie wiem czy mam kupować nowe chłodzenie, czy wystarczy wyczyścić wentylator ew. wymienić paste na prockach. Dodam, że jest masa rozkręcania, więc wolałbym go drugi raz nie składać.


(Przemek18) #2

Według mnie lepiej kup nowe chłodzenie ponieważ rurki miedziane po prostu się przegrzały z powodu wysokich temperatur i jedna uwaga na przyszłość:Chłodzenie Laptopa lub Pc trzeba przeprowadzać raz na pół roku i ma się spokój :smiley:


(Lubsztor) #3

Jeżeli chodzi o tą czerń co widać ją na zdjęciach to wydaje mi się że po prostu została tak pomalowana żeby nie rzucać się w oczy :slight_smile: Myślę, że dokładne czyszczenie i wymiana pasty powinna wystarczyć, ale pewności nie mam bo może wiatraczek ma już słabe łożyska i obroty spadły.


(pete1) #4

Ta rurka nie jest przepalona , pod linijke sie przepalila ? zobacz jak rowno jest pomalowane , gabka na gorze tez cala przy takich temperaturach nic z niej nie powinno zostac , mam tak samo w swoim dellu ktory dziala bez zarzutu , dlaczego ta druga nie ma czarnego koloru ? bo obie sa w porzadku juz sie kilka razy z takim 'malowaniem' spotkalem , wymienales pasty na procku ? bo tam juz pewnie popiol zostal , przedmuchac radiator wentylator wymienic pasty nic wiecej nie zrobisz


(flaszer) #5

Ewidentnie pasta na procku albo chłodzenie dobrze do niego nie przylega. Sprawdź to, już raz się z czymś takim spotkałem. Wentylator kręci się normalnie?


(Janusz1801) #6

Wyczyściłem chłodzenie, cały radiator był zatkany kurzem... Wymieniłem przy okazji pasty bo już były strasznie wysuszone no i wszystko śmiga. Temperatura spadła o ponad 40 C. Przy pierwszych dwóch uruchomieniach wiatrak trzeszczał ale już jest ok. Dziękuję za informację. Temat do zamknięcia.