Przegrzewa się czy coś innego ? - komputer się zawiesza

Cześć, na początku chcę nadmienić, że mam laptopa HP dv6 1215 ew, który ogólnie ma do kitu chłodzenie. Mam z nim problem, ponieważ co jakiś czas, w różnych okresach czasu, komputer po prostu się zawiesza, ekran z myszką zamarza, wentylator i reszta słychać że pracuje. Dlatego nie wiem czy to wina oprogramowania, czy sprzętu - chłodzenia. Problem w tym, że teraz komputer potrafi podziałać 10 min, stojąc na biurku, np. oglądając film i jedna wielka zwiecha. Pomyślałem, że za mały obrót powietrza, więc postawiłem go tak, żeby wyloty powietrza leciały poza biurko( postawiłem go na krawędzi) mimo to, po ok. 20-30 min filmu znowu zwiecha. Jakiś czas temu próbowałem sprężonym powietrzem czyścić wyloty powietrza, jak widać marny efekt. Skoro tak szybko się zawiesza, sam nie wiem czy to wina temperatury, bo po takim czasie spokojnego działania chyba nie jest w stanie tak się nagrzać, gdy wentylator pracuje spokojnie. Kolejną sprawą jest, że czy komputer dużo pracuje czy nie, wentylator działa tak samo, z taką samą mocą, da się to jakoś zmienić ? niestety bios jest bardzo ubogi i nad tym ubolewam. Nie jest też strasznie gorący od spodu.

Gdy zaraz po tym, jak wystąpi zwiecha, wyłączę komputer a następnie chcę go włączyć, to próbuje startować, ale po chwili się wyłączą i słychać tylko małe pyknięcie.

Masz jakieś 4 podkładki malutkie (te płaskie okrągłe świeczki lub coś podobnego) żeby ustawić laptopa lekko w górę w celu wymiany powietrza z dołu obudowy?

Możesz spróbować?

Czy laptop jest ciepły, dotknij ręką miejsce procesora. Jaką temperaturę pokazuje BIOS?

powietrze które wylatuje jest lekko ciepłe i nie wydaje mi się, żeby był bardzo gorący spód, powiedział bym że lekko ciepły.

Everest pokazuje mi takie temp niedługo po starcie komputera i spokojnej pracy przy przeglądaniu www :

procesor: 72

nr1: 71

nr2: 72

w stopniach cencjusza

ale spada często nawet poniżej 70

W stopniach 'Cencjusza" to sporo.Albo błąd pomiaru,albo konieczne czyszczenie lub podkładka chłodząca.

Wie ktos może jak rozebrać tego H, żeby dostać się do radiatorów ? czy może lepiej oddać do serwisu żeby mi przeczyścili i nową pastę założyli na procesor ?

Swoją drogą teraz mnie spotkała taka sytuacja, że po ciut dłuższej pracy, chciałem uruchomić go ponownie, ale tylko udało sięwyłączyć, bo wystartować już nie pozwolił, efekt był taki sam jak wyżej opisałem, że próbuje wystartować, ale zaraz rezygnuje i słychać tylko puknięcie…