Przegrzewa się HP Pavilion DV5

Problem jak w temacie. Posiadam laptopa HP Pavilion DV5 notebook podczas zwyczajnej pracy systemu Windows Vista osiąga bardzo wysokie temperatury 78/86 stopni. Po uruchomieniu przeglądarki internetowej temperatury powyżej 97 stopni :frowning:

Napiszę, co już zrobiłem:

  • rozkręciłem laptopa wyczyściłem cały układ chłodzenia sprężonym powietrzem

  • nałożyłem nową pastę pod procesor i grafikę

wiatraczek chodzi bez zarzutu.

Po przeczyszczeniu i nałożeniu pasty temperatury spadły do ok 60 stopni. Jednak sytuacja po 2 miesiącach się powtórzyła :frowning:

Czytałem na innych forach, że w tym modelu układ chłodzenia został źle zaprojektowany przez firmę HP i że nic nie da się zrobić.

Pytałem też w sklepie komputerowym czy pomoże podkładka chłodząca jednak Pan poinformował mnie, że raczej nie i laptop nadaje się na śmietnik.

Wczoraj sprawdzałem stabilność podzespołów i po obciążeniu procesora programem do diagnostyki sprzętu laptop osiągnął temperaturę 103 stopni, po czym wyłączył się z wiadomych przyczyn :frowning:

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że sprzęt, który ma trochę ponad 2 lata jest do wyrzucenia :frowning: i że nie da się z tym nic zrobić :frowning:

Proszę o pomoc !!

Praktycznie każdy model HP DV5 ma źle dopasowany układ chłodzenia.

Nie jesteś jedyny któremu przegrzewa się w taki sposób ta dv’ka.

HP zaliczył niestety niezłą wpadkę z tymi modelami.

Nic z tym nie zrobisz niestety… Wymieniać układu chłodzenia się nie opłaca, zostaje tylko czyszczenie go co jakieś 2 miesiące. Wykończyć go i kupić nowy sprzęt. Byle by nie DV.

Pozdrawiam

Jeżeli masz procesor Intel ogranicz taktowanie zegara przez ThrottleStop. Nic innego nie zrobisz :frowning:

no to niezła masakra :frowning: niestety mam procesor AMD :frowning: który grzeje się jeszcze bardziej niż Intel…

Łudzę się jednak że ktoś ma jakieś rozwiązanie…

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź :slight_smile:

jak moderator zobaczy błąd w tytule, to pewnie mu się gżegżółka przegżeje :slight_smile:

oooo… przepraszam za błąd :confused: już poprawiłem :slight_smile:

A ja bym ci jednak polecał jakaś podstawkę chłodzącą, co prawda nie na każdym laptopie ona będzie działać dobrze bo zależy jaki rozstaw wentylacji ale możesz spróbować najtańsza markowa podkładka 50zl

@drake88 Przy tym laptopie podstawka chłodząca niewiele pomoże (raptem kilka stopni różnicy), jedyne rozwiązanie to częste odkurzanie sprzętu.

Najdroższe rozwiązanie ale i najlepsze to sprzedać tego laptopa i dołożyć do lepszego modelu.

Co do podstawki to szczerze mówiąc też nie jestem przekonany… Wydam kasę i okaże się że jednak nic nie daje :slight_smile: