Przegrzewająca się karta graficzna po zmianie chłodzenia procesora

Witam!

Mój problem polega na tym, że moja karta graficzna (GeForce GTX 460) po zmianie chłodzenia procesora na Raijintek Themis (0P105255) zaczęła się przegrzewać. Dziwna sprawa, nie mam pojęcia o co może chodzić i nie mam żadnego pomysłu jak zaradzić temu problemowi.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

   

Za mało danych… Wentylator się kręci? Może źle zamontowałeś?

Kręci się, zamontowany jest na pewno dobrze, wszystko było robione dokładnie według instrukcji.

Moze trzeba zaaplikowac paste termoprzewodzaca pomiedzy scalak a tym co odprowadza cieplo (radiator/wiatrak/wodne chlodzenie).

Hmm nie myślałem o tym. A i zapomniałem jeszcze dodać, że karta graficzna jest chłodzona dwoma wiatrakami, z których jeden przestał się kręcić jeszcze przed zmianą chłodzenia na procka, ale mimo tego nie miałem większych problemów z temperaturą.

No to zaaplikuj paste i napraw/wymien wiatrak.

Od kiedy w komputerze są “wiatraki”?

 

 

 

 

 

Prawdopodobnie został zmieniony (zaburzony) przepływ powietrza w obudowie a to spowodowało wzrost temperatury karty graficznej

Najwyższy czas doprowadzić do porządku układ chłodzenia karty graficznej i poprawić cyrkulacje powietrza w obudowie np. przez montaż dodatkowego wentylatora.

Problem w tym, że nie mam już miejsca na kolejny wentylator. Można zrobić coś innego?

 

Przecież napisałem wcześniej:

 

Możesz też uporządkować ułożenie kabli w obudowie aby przeplyw powietrza nie był blokowany.

Napisałeś, że zamontowałeś poprawnie układ chłodenia. Teraz piszesz, że nie dałeś pasty - no to nie zamontowałeś poprawnie.

Tylko, że zmieniał radiator procesora (i o jego przegrzewaniu nic nie napisał, bo pewnie na nim była fabryczna pasta) a przegrzewa mu się karta graficzna, z której układem chłodzenia nic nie zmieniał.

Źle doczytałem, już się nie wtrącam :>

Cóż, może pokażę, jak mój komputer wygląda w środku (wentylator procesora dmucha ku górze):

 

Wiatraki sa w komputerach od zawsze, panie madralinski purysto jezykowym jeden :P.

 

Wiatrak:

2.  «wentylator zaopatrzony w obracające się skrzydła»

http://sjp.pwn.pl/sjp/wiatrak;2535605

 

 

 

 

Moze zacznij od naprawienia tego, co ewidentnie jest zepsute - “wiatraka”. Zapewne po wymianie procesora podniosla sie temperatura wewnatrz komputera i z obecym, niewydolnym chlodzeniem karta sie przegrzewa.

W którą stronę jest obieg powietrza? Moim zdaniem wentylator nad radiatorem procesora powinien z niego wyciągać powietrze w stronę wentylatora zasilacza komputera i wyciągać calość z obudowy.

Obieg powietrza jest dokładnie taki, jak napisałeś. Powietrze wylatuje tyłem i powinno zasilaczem, ale coś chyba nie bardzo po tej zmianie to działa…

 

Ech… wentylator, jeśli chodzi o komputery.

 

Panowie, proszę nie zaśmiecać tematu, na temat poprawnej polszczyzny możecie podyskutować na PW.

Czyli wentylator w komputerze nie jest wiatrakiem, bo nie ma skrzydeł.

Co do zaburzonego przepływu powietrza… Ewentualnie wrócę do starego wentylatora na procesor, jeśli nic nie pomoże.