Przegrzewająca się karta graficzna

Witam

Od kilku dni mam problem z wyłączającym się komputerem przez gorąca kartę graficzną (wyłącza się tylko podczas grania).
Screen temperatury w spoczynku 
Temperatura idle.png
Dodam, że jakoś trzy dni temu czyściłem komputer i wymieniłem paste na karcie i procesorze. Dopiero dzisiaj wyłączył się.
Proszę o szybką pomoc.

 

Wcześniej przed wymianą miałeś to samo? jak nie, źle nałożona pasta lub zamontowane chłodzenie na karcie.

W spoczynku masz 73 C? Dużo. Czemu nie podałeś do ilu ci dochodzi podczas obciążenia i przy ilu się wyłącza? 

Jakie miałeś temperatury przed wymianą pasty?

Jak sam zdejmowałeś radiator z karty, to potem jak zakładałeś to może coś niedolegać etc przez co gorsze odprowadzanie ciepła

Bardziej bym radził zbierać na nową kartę niż bawić się w wymianę pasty

Paste wymieniłem właśnie z powodu przegrzewania.
Przed wymianą pasy temperatury były wieksze o jakoś 5-6 C.
Temperatura podczas obciążenia  Bez tytułu.png
Jeżeli chodzi o temperaturę przed wyłączeniem komputera to takiej nie moge złapać.
 Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na boku obudowy mam taką tubę. Czy ona może mieć na to wpływ?
Dodam, co ciekawe przed chwilą gdy otworzyłem obudowę to wiatraczek przy karcie graficznej sie nie kręcił.
Przy otwartej obudowie podczas grania temperatura nie przekracza 45 C. Ale kiedy dotykam karty nie czuje nawet tych 40 C (moja mama też tak mówi :D)

 

 

No to wygląda na uszkodzenie wentylatora lub karty.

 

 

To do procesora - wentylator cpu zaciąga zimne powietrze z zewnątrz obudowy.

 

jeśli możesz wstaw screen z całego Open Hardware Monitor, nie wiadomo nawet czy to co podałeś to rzeczywiście temperatura karty

Prosze oto temperatury po włączeniu komputera 



Nie wiem dlaczego ale dzisiaj temperatury w stresie nie sięgają nawet 60 C.

Tak jak pisałem prawdopodobnie:

  • uszkodzony wentylator karty

  • uszkodzone sterowanie wentylatora karty.

kliknij prawym klawiszem na GPU Fan -> Manual -> 50% i sprawdź czy wentylator karty się kręci

Kiedy to zrobiłem wentylatorek normalnie sie kręcił 

ok zmień na default i podczas gry jak się już dobrze nagrzeje karta sprawdź ile jest tam napisane procent i czy się kręci