Przegrzewająca się karta

Witam. Dziś podłączyłem do komputera kartę radeon x1950gt. W spoczynku jej temperatura wacha się między 76-79st, wymieniałem w niej paste termoprzewodzącą i nie wiem co może być przyczyną tej temp.

Zasilacz: Fortron 350W

Płyta główna: pm8m3-v

Procesor: Intel Celeron 3.2GHz

RAM: 2GB DDR

Win XP 32bit

 

Proszę o jakieś porady.

A przed wymianą pasty jaką temperaturę osiągała karta w spoczynku?

Wcześniej miałem inną kartę włożoną (geforce 2 :P). Tego radeona dopiero kupiłem (używanego ofc.)

Przyczyn może być kilka np. zastosowana pasta termo-przewodząca jest złej jakości lub źle położona, zły docisk radiatora do GPU (sprawdź organoleptyczne czy radiator odbiera ciepło (jest gorący), uszkodzony - zacierający się wentylator, uszkodzony czujnik temperatury itp.

W tej sytuacji wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwrot karty sprzedającemu.   

Witam. Dziś po ponownym nałożeniu pasty temperatura spadła do 60st. przy obrotach wentylatora na 41% (poprzednio ponad 70% i temp wczesniej wspomniana). Najwidoczniej coś było nie tak, choć zmieniałem ją również na CPU i tam było od razu ok.

 

Co do past, to w tej chwili mam białą Cooler Master V1 IC Value. Z tego co wyczytałem, to szare podobno lepiej sie sprawują. Czy między nimi rzeczywiście można dostrzec znaczące różnice?

Kolor to kwestia producenta i typu pasty. Ta pasta jest dosyć dobra. Na pewno nie opłaca się kupować pasty o wartości przekraczającej wartość samej karty.

 

Jaki to model 1950 GT? Referenty grzeją się dość znacznie.

…biała, to pewnie na bazie silikonu, delikatnie rzecz ujmując nie jest najlepsza do tego celu. Oczywiście, że pasta termo-przewodząca ma bardzo duże znaczenie. Polecam pastę Arctic MX-2 oraz zapoznanie się z artykułem Test past termoprzewodzących – mity i fakty na str. 5 masz test sposobów nakładania pasty. 

Dzięki Wam za pomoc :slight_smile: Myślę, że póki co będzie okej.