Przegrzewający się AMD Athlon 64 X2 5200+

(Kamil17175) #1

Mam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ i gdy gram w jakąś grę (np. Euro 2008) to Everest Ultimate Edition po kilku minutach grania pokazuje temperaturę procesora ok 83 stopnie. Dosłownie po kilku sekundach nie grania w grę temperatura spada o ok. 20 stopni. Czy takie temperatury są normalne i czy procesor się nie spali?

(Technik Elektro) #2

proc kręcony ?? sprawdź palcem czy radiator jest rzeczywiście gorący, może czujnik przekłamuje pomiar, pasta termo nałożona ?? radiator prawidłowo osadzony na procesorze ??

(Msoczek) #3

Też ostatnio miałem taki problem. Procesor AMD 4400+ kupiony w styczniu. Przy pełnym obciążeniu temperatury dochodziły do 85C.

Wystarczyło go na nowo przesmarować pastą.

Teraz przy pełnym kilkugodzinnym obciążeniu temperatura utrzymuje się w granicach 55C.

(Kamil17175) #4

Nie podkręcony. Wszystko dobrze jest zrobione. Ale radiator nawet przy takich temperaturach jest wręcz zimny albo trochę ciepły

(Technik Elektro) #5

trafiłeś na wadliwy czujnik :slight_smile: nie sądzę by procesor nie przekazywał w ogóle ciepła radiatorowi...

(Kabuto1378) #6

Jak by nie przekazywał gorąca to pewnie by się komputer wyłączał jeżeli ma zabezpieczenia włączone na płycie. Zaktualizuj BIOS być może to pomoże.

(Kamil17175) #7

Zabezpieczenia odnośne wyłaczania sie kompa gdy dojdzie do jakiejś tem sa wylaczone

(Michal Kolatek) #8

Jak pasta wyparowała, lub proc ma mocno skrzywiony ihs.

I tak proc ma swoje, przy 95 (o ile pamięć mnie nie myli), sam sobie odetnie dopływ prądu, i komp się wyłączy.

(Darth ReX) #9

Więcej, mi przy ok. 108 się wyłączał.

(Kamil17175) #10

A jeśli z przodu komputera (przed dyskiem twardym) zamontuje wentylator wdmuchujący do kompa zimne powietrze o średnicy 12 cm to wpłynie to na temperaturę procesora ?

(Mandrasik17) #11

to juz lepiej na tyl wydmuchujacy

(Chrucik) #12

Chyba nie jest możliwe 85*C na procu bo mój ahthlon przy 65*C resetuje system ;] :stuck_out_tongue:

Tak że na 99% trafiłeś na wadliwy czujnik...

(Kamil17175) #13

Na tył wydmuchujący jest. ma 8 cm średnicy

(Gilus101) #14

Witam ... na początku zaznaczę że jestem tutaj nowy i nie wiem czy zakładać nowy post czy coś wiec pisze tu ; ) Mam taki problem że posiadam ten procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ i gdy gram w jakieś gry temp. procesora dochodzi do 100 stopni a następnie komputer się wyłącza ... Dodam że komputer odkurzam co 2 tyg ,pasta została zmieniona, w komputer włożyłem już z przodu wiatrak wdmuchujący powietrze 2x wiatraki z boku obudowy wyciągające powietrze i jeden z tyłu pod zasilaczem wyciągający powietrze . Czy jest jakaś rada aby temu zaradzić poza zmiana radiatora i procesora ; / ?