Przegrzewający się AMD Athlon 64 X2 5200+

Mam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ i gdy gram w jakąś grę (np. Euro 2008) to Everest Ultimate Edition po kilku minutach grania pokazuje temperaturę procesora ok 83 stopnie. Dosłownie po kilku sekundach nie grania w grę temperatura spada o ok. 20 stopni. Czy takie temperatury są normalne i czy procesor się nie spali?

proc kręcony ?? sprawdź palcem czy radiator jest rzeczywiście gorący, może czujnik przekłamuje pomiar, pasta termo nałożona ?? radiator prawidłowo osadzony na procesorze ??

Też ostatnio miałem taki problem. Procesor AMD 4400+ kupiony w styczniu. Przy pełnym obciążeniu temperatury dochodziły do 85C.

Wystarczyło go na nowo przesmarować pastą.

Teraz przy pełnym kilkugodzinnym obciążeniu temperatura utrzymuje się w granicach 55C.

Nie podkręcony. Wszystko dobrze jest zrobione. Ale radiator nawet przy takich temperaturach jest wręcz zimny albo trochę ciepły

trafiłeś na wadliwy czujnik :slight_smile: nie sądzę by procesor nie przekazywał w ogóle ciepła radiatorowi…

Jak by nie przekazywał gorąca to pewnie by się komputer wyłączał jeżeli ma zabezpieczenia włączone na płycie. Zaktualizuj BIOS być może to pomoże.

Zabezpieczenia odnośne wyłaczania sie kompa gdy dojdzie do jakiejś tem sa wylaczone

Jak pasta wyparowała, lub proc ma mocno skrzywiony ihs.

I tak proc ma swoje, przy 95 (o ile pamięć mnie nie myli), sam sobie odetnie dopływ prądu, i komp się wyłączy.

Więcej, mi przy ok. 108 się wyłączał.

A jeśli z przodu komputera (przed dyskiem twardym) zamontuje wentylator wdmuchujący do kompa zimne powietrze o średnicy 12 cm to wpłynie to na temperaturę procesora ?

to juz lepiej na tyl wydmuchujacy

Chyba nie jest możliwe 85*C na procu bo mój ahthlon przy 65*C resetuje system ;] :stuck_out_tongue:

Tak że na 99% trafiłeś na wadliwy czujnik…

Na tył wydmuchujący jest. ma 8 cm średnicy

Witam … na początku zaznaczę że jestem tutaj nowy i nie wiem czy zakładać nowy post czy coś wiec pisze tu ; ) Mam taki problem że posiadam ten procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ i gdy gram w jakieś gry temp. procesora dochodzi do 100 stopni a następnie komputer się wyłącza … Dodam że komputer odkurzam co 2 tyg ,pasta została zmieniona, w komputer włożyłem już z przodu wiatrak wdmuchujący powietrze 2x wiatraki z boku obudowy wyciągające powietrze i jeden z tyłu pod zasilaczem wyciągający powietrze . Czy jest jakaś rada aby temu zaradzić poza zmiana radiatora i procesora ; / ?