Przegrzewający się C2D E6300

Posiadam procka intel core 2 duo i płytę Asusa P5B. Złożyłem całego kompa i sprawdziłem jego temperaturę i się przeraziłem. Prosto po włączeniu ma on temperaturę 38 C, i średnio co pół minuty wzrasta. Wzrosła mi do 48 C, i wyłączyłem kompa bo mógł się spalić. A i mam do niego chłodzenie boxowe z pastą termo przewodzącą na bazie miedzi.

A czy dobrze chłodzenie i paste nałożyłeś??

viewtopic.php?f=7&t=72248&p=511525&hilit=pasta+termoprzewodz%B9ca#p511525

Spalić to narazie by się nie spalił xD. Dobrze docisnięte masz chłodzenie? Ja ze swoim miałem troche problemów z montarzem, może dlatego, że pierwszy raz to składałem. Zawsze jeden zatrzask mi nie chciał wskoczyć na miejsce, ale się udało… Kręci się wiatrak na procu?

ale tem. procesorów z tej serii wynosi średnio 50*C

Nałożyłem kopkę w wielkości groszka. i Zapiąłem

Składam już 6 komputer i nie miałem takich problemów.

Serio ? Chyba niemożliwe.

Też miałem kiedyś tę płytę i temperatura procesora od samego włączenia komputera wynosiła około 50 stopni.Zakładałem kilka razy chłodzenie i pastę i zawsze było to samo,po prostu takie widać czujniki montują na płytach głównych.Dotknij ręką radiatora,w moim przypadku był ledwo letni podczas normalnej pracy.Możesz też zobaczyć temperaturę programem http://www.alcpu.com/CoreTemp/ .Zresztą nawet gdyby to była prawdziwa temperatura to też nie jest jeszcze tragicznie.

Tak, ale skąd mam pewność że podczas instalacji Windowsa nie wejdzie wyżej temperatura i się nie spali ?

te nowe procki tak sybko się nie spalom :wink: sa zabespieczenia wedlug ciebie 48c to jest duzo to jest norma :wink:

czy ja wiem rolf moj C2D E5200 ma 19* wiec wiesz O-o

czy ja wiem rolf moj C2D E5200 ma 19* wiec wiesz O-o i tez mam chlodzenie box’owe ciekawe ile by mial * jakbym dal takiego karakorum :stuck_out_tongue:

Ale to inna seria, ja mam z serii E6xx

Mam ta płyte i tego procka już od paru lat ;] Na chłodzeniu boxowym przez ponad rok miałem ok 50stopni a podczas grania z 55 ;] aktualnie przy chlodzeniu scythe ninja i 6 wiatrakom 120mm wciągającym i wyciągającym mam obecnie po calym dniu chodzenia po internecie graniu itp… 41stopni… jak gram to ok 43stopnie ;] a jak nic nie robie przez godzine to ok 38stopni ;] Ale ogólnie ten procesor wytrzymuje temperatury do 85stopni… potem topi się rdzeń ;D ale dochodząc do takiej temperatury procesor sam się powinien wyłączyć bo ma zabezpieczenia ;]

Dodam że te obecne temperatury są na lekko podkręconym procku z 1,8ghz do 2,1ghz ;]

Do badania temperatury sciągnij najlepiej program który już był polecany czyli http://www.alcpu.com/CoreTemp/

no to macie przyzwoite tempy ja na starym kompie miałem średnio 63* !!