Przegrzewający się chipset na płycie głównej i GTX470


(Emilm7843) #1

Kupiłem ostatnio używanego GTXa470. Cieszyłem mordę niesłychanie bo GTX o wiele lepszy od radeona 5770. Wszystko działało, tylko że dotychczas grałem tylko w Europę Universalis IV. Czasami karta się przegrzewała po ok 80 minutach grania (temperatury 75c) i sypała tęczowymi artefaktami po całym ekranie . Więc zmontowałem taką misterną konstrukcję z drutu i wentylatora -https://www.dropbox....0309_205511.jpg


(_tommy_) #2

Na chipset też są radiatory i warto byłoby takowy założyć skoro masz wzrost temperatur.

Może coś takiego zmieniłoby te skoki temperatur.

http://proline.pl/?p=CNK+MB-SILENCER-C

 

Temperatura samego procesora, karty graficznej czy ramu to nie wszystko. Chipset też pracuje na pełnych obrotach i jeśli płyta nie ma odpowiedniego chłodzenia to napewno będzie się grzać.


(mrFreeze) #3

No Adam Słodowy by się nie powstydził “drut moda”:smiley: Proponowałbym rozebrać grafikę wyczyścić porządnie nałożyć świeżą pastę a ten wentylator z góry np. na trytytki zamontować.


(Emilm7843) #4

Dzięki za opowiedzi :wink: Przewróciłem komputer na boczek, bo karta nie jest przykręcona na maksa do obudowy, narazie działa dobrze. Zaraz odpalę jakąś grę i napiszę czy zadziała. Chociaż moja nadzieja jest bardziej niż nikła.

 

 

 

 

Lol, po przewróceniu komputera na bok wszystko zaczęło działać. Gram już 30 minut w deus ex. Temperatura nie przekracza 80c.


(Kwalimir) #5

Jeżeli masz możliwość to sprawdź jak się zachowuje komputer po podłączeniu innego zasilacza bo takie temperatury są zbyt wysokie. Ostawiam że rasurbo;) podaje zbyt wysokie napięcia, zasilacz niby za dwie stówki ale poczytaj opinie na Proline, lepiej sprawdzić teraz niż czekać na eksplozję w obudowie. Dodatkowo jak napisał _tommy_ przydałoby się chłodzenie na chipset. Kartę graficzną też raczej dokręć porządnie.


(JNJN) #6

Trzeba zdjąć radiator z chipa płyty i całe chłodzenie z karty,wymienić pastę, sprawdzić to wszystko dokładnie - konserwacja kompa. Jak trzeba na chip założyć/przykleić dodatkowy wentylator, do obudowy załóż również.

 

Jak to nie zrobisz jak należy, coś w końcu padnie?

 

Edit:

 

A karta grafiki może też przegrzana/uszkodzona i ktoś za czym jeszcze pracuje,sprzedał?


(Emilm7843) #7

O cholerka… http://proline.pl/?p=RSB+GP+GAP-565+V2 Ddddzięki. Jestem chyba szczęściażem bo działa mi od 2011 roku, już kiedyś usmażyła mi się inna karta. Nie wiedziałem co się kryje w tym pomarańczowym pudełku. Ok, zawołam kogoś żeby zmieniła pasty i założył radiator. Jak będą inne problemy to się odezwę.