Przegrzewajacy się laptop Fujitsu siemens amilo

Witam

Potrzebuje pomocy mój laptop Fujitsu siemens amilo od jakiegoś czasu po stosunkowo krótkim okresie pracy od chwili włączenia staje się bardzo gorący i się wyłącza??

Cop proponujecie i jak to zrobić krok po kroku??

Z góry dziękuję!

Proponuję iść do serwisu. W laptopach nie ma co grzebać bo możesz coś rozwalić

kupić podkładke chłodzącą albo wyczyścić wentylator jak sprzęt nie jest na gwarancji

i co będzie wszędzie zabierał ze sobą podkładkę ?? porażka

masz lepsza propozycje? poza tym nie każdy ciągle nosi laptopa(np mój 95% stoi w jednym miejscu) i jest wiele bardzo fajnie wyglądających podkładek :stuck_out_tongue:

Mój amilo też sie przegrzewa. Nic z tym nie zrobisz w serwisie. Ale coś musisz zrobić, bo przegrzeje ci się karta. Te laptopy mają po prostu za słabe chłodzenie.

To jest bardzo częsty problem z kompami od Fuijitsu-Siemens. Sporo jest fabrycznych bubli jak np. amilo pi 1556 , do tego fatalny serwis i podejście do k lienta - kazdemu ODRADZAM laptopy FS !!

Ja na razie obnizylem takty dla swojej karty - nvidia go 7600 do minimum niemalże w 2D i troszeczkę pomogło. Planuje też kupić podkładkę chłodzącą.

METODA NA PRZEGRZEWAJACY SIE LUB PISZCZACY LAPTOP , przeczytajcie, mam laptopa FUJITSU SIEMENS AMILO ale w innych jest podobnie

chlopaki i dziewczyny ja po 3 latach pisku i przegrzewania sie, totalnie wkurzony odwazylem sie odkrecic radiator i to nic strasznego i nic trudnego, odkrecanie pokrywy laptopa jest latwiejsze niz w normalnym PC, po odkreceniu kilku srubek tej mniejszej pokrywy pod spodem ukaze sie nam pamiec ram oraz miedziany/jasno brazowy gruby “pret” tak zwany radiator ktory współodpowiada za chlodzenie, nalezy nie bac sie i spokojnie ODKRECIC ten radiatorek z malenkimi srubkami przytwierdzonymi do metalowej plytki i podniesc uwazajac by nie zgubic srubeczek, jak podniesiecie i odlozycie na bok te brazowa miedziana zawinieta “listwe” czy “pret” jak kto woli, wtedy sprobujcie NAOKOLO oczyscic palcem otwor powstaly po wyjeciu radiatora, jesli cos was blokuje i z boku nie mozecie dotknac wiatraczka to znaczy ze to jest gruby kurz ktory NALEZY usunac, normalnie na codzien ten radiator sasiaduje z wentylatorkiem, nie moze byc nic miedzy nimi, zaden syf bo przez to piszczy, u mnie tam znalazlem gruba pokrywe kurzu ubita niczym wykladzina, wyjalem ja choc byla tak gruba jak materialowy filtr w odkurzaczu :D, wyrzucilem i dmuchnalem porzadnie zeby nic nie bylo miedzy tym radiatorem a wiatraczkiem, zalozylem z powrotem radiatorek i moj pokoj ogarnela bloga cisza, diametralna roznica i od spodu laptopik jest chlodny, niesamowita roznica, polecam nie bac sie, sam sie tez obawialem kilka lat a pisk byl niesamowity z wentylatora i czuc bylo goraco spod laptopa, teraz juz wiem czemu, nie bylo przeplywu powietrza miedzy radiatorem a wiatraczkiem, przykrecic te listwe czyli radiatorek z powrotem oraz pokrywe i delektowac sie cisza !!