Przegrzewający się laptop POMOCY

Witam mam problem z laptopem Samsung R505 otóż się strasznie przegrzewa nawet pod niewielkim obciążeniem 95 stopni na procesorze i 70 na grafice podczas używania przeglądarki pasty i chłodzenie wyczyszczone powietrze z komputera wentylator wyrzuca wrzące ale nie wieje full obrotami co mam zrobić ?  Amd QL62 3GB DDR2 ATI HD3470 DDR2 250GB  Vista Business SP1 X32     laptop wyłącza się lub wywala ekran śmierci lub restartuje mam podkładkę chłodzącą ale ona nic nie daje da się zrobić coś z tym wentylatorem żeby laptop się nie wyłączał ?  na hałasie mi nie zależy     

Sprawdź, czy radiator jest dobrze dociśnięty do procesora. Czasem gdy jedno do drugiego przylega niedokładnie ciepło nie rozchodzi się prawidłowo.

wszystko dobrze dociśnięte i dokręcone 

Jak rozbierałeś lapka nie było czasem termopadów i ich nie zastąpiłeś pastą? Kolejna sprawa może masz uszkodzony heatpipe musisz rozebrać laptopa i paluchami bo obadać jak na całej długości jest ciepły lub gorący to ok a jak tylko powiedźmy do połowy ciepły dalej zimny to szukaj nowego (używanego) na allegro.

laptopa rozbierałem jakieś 2 tygodnie temu to w każdym miejscu był wrzący  wszędzie była pasta to i ja założyłem pastę bo była orginalna i sucha na kość 

takie temperatury pod obciążeniem tylko Prime95   patrzyć na Max temperatury przedtem laptop nie chciał się nawet włączyć bo wyłączał się na starcie ale jak go odpaliłem to powietrze z chłodzenia wrzące a temperatury 90 stopni na starcie 

 

takie temperatury pod obciążeniem tylko Prime95   patrzyć na Max temperatury przedtem laptop nie chciał się nawet włączyć bo wyłączał się na starcie ale jak go odpaliłem to powietrze z chłodzenia wrzące a temperatury 90 stopni na starcie 

yak.jpg

A jak zachowuje się w czasie normalnej pracy?

 

Edit:

Bo to laptop, a nie komp stacjonarny i nie daje się takiego obciążenia.

Napisz temperatury procesora na luzie i na np: grze, programie.

70/80 stopni  wczoraj na starcie było 90 stopni  i wentylator chodził cicho   dziś się mi nie chciał już włączyć więc się wkurzyłem i go rozebrałem przeczyściłem chłodzenie i naoliwiłem wentylator  jest ciszej i chłodniej ale dalej to nie jest to  max 80/90 stopni pod obciążeniem na Youtube w filmie 720p 60fps     zaraz sprawdzę jeszcze w grach jak się chłodzenie będzie zachowywało  mam jeszcze podkładkę chłodzącą   za 15 minut dam screnna temperatury podczas grania w ETS2 

 

To raczej wygląda na uszkodzenie czujnika CPU lub sterowania na płycie wentylatora lub samego wentylatora.

 

A co mówi palec w okolicach CPU, ciepły, parzy?

 

 

po 15 minutach gry w ETS2  gra mniej zacinała niż wcześniej ale czasem krótka zwiecha się zdarzy  ale jest lag czasem   powietrze wychodzi wrzące 

tak.jpg

Przy takiej temperaturze to wentylator CPU powinien chodzić na max jak odrzutowiec?

 

Coś nie jest tak?

cicho chodzi czuć lekki powiew wrzącego powietrza 

No to może ma za wolne obroty?

 

Sterowanie z płyty głównej lub sam wentylator? może być uszkodzony.

bios mam orginalny   aktualizacja poprawiła by co ?   mam 03VA a dostępna jest 08VA 

Powinno pracować jak należy na obecnym.

 

Jak bym go wcześniej zresetował baterią - może mu się coś pomieszało?

 

A na końcu ewentualnie go uaktualnij i zobacz?

ja napisałem do Samsunga bo mam inny problem jeszcze otóż jak uśpię laptopa a potem go z powrotem włączę to jest nie stabilny strasznie i w grach i ogólnie pomaga tylko restart no i przy okazji powinno pomóc z tym wentylatorem Baterię Bios resetowałem wyciągałem i dalej to samo ale za to czyszczenie trochę pomogło temperatury bez obciążenia sama przeglądarka i HWmonitor 

d.jpg

Na luzie 55 stopni, może być.

 

To tak wygląda, że chyba wraz z obciążeniem nie wzrasta prędkość obrotowa wentylatora.

przy 80 stopniach słychać lekko że przyspieszył wentylator  koło mnie leży HP też z AMD i grafiką ATI  i na 70 stopniach wentylator chodzi na full obrotach a na 60 go prawie nie słychać   w samsungu jak podkręcę procesor do 2.5 ghz to wentylator chodzi tak samo ale jak podkręcę proca np do 3ghz to już chodzi jak suszarka ale komp chodzi wydajniej widać nawet 

ale na fabrycznych ustawieniach wentylator prawie nie chodzi nawet przy 90 stopniach

temperatura nie wiem co się stało 98 stopni na Youtube  laptop był na podkładce chłodzącej wtedy wentylator włączył się na full obroty taktowanie zbiło do 800mhz  a przy 100 stopniach resetuje mi się komputer  co mam zrobić jeszcze ?   SP2 do Visty obniżyły by jakoś temperatury i prądorzedność ? 7 czy 10 nie chcę   Vista chodzi mi najstabilniej i najlepiej tylko te temperatury mnie niepokoją bo nie chcę żeby mi się spaliła płyta główna od tych temperatur