Przegrzewający sie laptop?

Mam laptopa TOSHIBA L505-110 i jak na moje oko temperatura procesora jest za wysoka.

Podczas normalnej pracy (internet, komunikator, e-mail): 42/53 stopni

Podczas gier: 70/86 stopni

Dodam, że od nowości wiatrak w laptopie tyrczy podczas pracy.

Czekam na szybką odpowiedź co mam robić??

Prawidłowa temperatura, można dokupić podkładke chłodzącą pod notebooka.

Pozdrawiam.

No temp. w normie (nie ma tragedii w stresie)…nic by się nie stało jakbyś zajrzał do środka i lekko przeleciał odkurzaczem lub sprężonym powietrzem.

Tak jest, temperatura normalna. Z podkładką chłodzącą będzie trochę niższa.

Otwierałeś od nowości laptopa? Warto przeczyścić wszystkie radiatory z kurzu, żeby lepiej odprowadzały ciepło.

Zmniejsz taktowanie procesosa przez obniżenie w Performance on demant ODCM do 50% i ustaw taki profil w programie RMClock

Pozdrawiam.

Moim zdaniem temperatura utrzymuje się w normie, w moim hp też ma podobne wartości. Ewentualnie kup sobie podstawkę chłodzącą.

Podstawka chłodząca obniży temp. o maxx 5-7 C - taka jest prawda. Jak już byś chciał kupić takie cudo, to nie jakieś chińskie badziewie za 20 zł wykonane z plastiku, tylko coś lepszego np. z aluminium. Te bardziej ogarnięte modele chodzą po ok. 50-100 zł. I popatrz jak rozmieszczone są wentylatory na podstawce, czy bd one odpowiadać miejscom, które się grzeją w Twoim lapku:D

Należy w końcu wyczyścić lapka z doświadczenia wiem że po roku czasu dużo już kurzu jest a już jak sam wiatrak działa ciągle i głośno to czas najwyższy na to dodatkowo warto nową paste nanieść na procka :slight_smile: