Przegrzewający się laptop

Witam. Mam problem z moim laptopem. Jest to Asus K50AB i od pewnego czasu strasznie mi się grzeje (jakieś 2/3 miesiące). Zastanawiam się nad kupnem podstawki chłodzącej, ale nie wiem czy ostatecznie rozwiąże problem. Gry w które grałem wcześniej nie ścinały, chodziło wszystko w porządku, teraz ścinają się etc.

Czasem potrafi się pojawić biały ekran i trzeba restartować komputer/wyłączać grę. Biały ekran w grze spowodowany jest właśnie najprawdopodobniej przegrzewaniem się lapka. Nie gram w jakieś super wymagające gry. Gram w takie, które choć na low/medium uciągnie mój lapek i będzie można normalnie grać. Czasem już po uruchomieniu potrafi ten wiatrak od chłodzenia bardzo hałasować i nagrzewa się obudowa.

Wolniej pracuje też teraz nawet jak po prostu coś sobie robię na pulpicie, wolniej się otwiera wszystko. Mam go już z 2,5 roku i dopiero od początku 2012 zaczął się tak grzać.

Co może być przyczyną, jak temu zaradzić? Z góry dziękuję.

Może zacznij od wyczyszczenia układu chłodzenia procesora - jak da radę odkręcić osłonę procesora i ssawka i odkurzacz i zrób porządek - jak nie, ssawka i odkurzacz i odkurz (wyśśij kurz) z wlotu (wentylatora) i wylotu powietrza CPU.

W ciągu tych 2,5 lat czyściłeś swojego laptopa ? Jeżeli nie to może właśnie nadmiar nagromadzonego kurzu w środku jest problemem przegrzewania się lapka. Ewentualnie może też zajść potrzeba wymiany pasty termoprzewodzącej na nową.

Dzięki. Spróbuje tym odkurzaczem przeczyścić i dam znać czy coś pomogło.

:roll: witaj też bym radził oczyścić odkurzaczem lub wymień wiatraczek, może cosik pomoże :wink: