Przegrzewający się laptop

Witam. Mam problem z laptopem Toshiba L40. Po włączeniu i odczekaniu kilku minut procesor nagrzewa się do ok 80*C, a z radiatora odprowadzającego ciepło wydobywa się letnie powietrze. Wiatrak działa prawidłowo ponieważ wraz ze wzrostem temp. procesora wzrastają obroty wiatraka. Dodam że pasta została wymieniona na nową porę tygodni temu w serwisie. Laptop nie jest już na gwarancji.

A jaka temperatura dysku? Pytanie jeszcze, jaki masz włączony program. Z własnego doświadczenia wiem, że pracująca wtyczka Flash Playera działa na laptop jak grzałka :o

Pasta w zależności na jaką została wymieniona, jak na taka za 4zł silikonową to by się zgadzało, no i jeszcze po zostaje pytanie jak serwis tak naprawdę wyczyścił tego laptopa.

A sprawdzałeś programem Everest albo Aida 64 który komponent dokładnie osiąga takie temperatury?

Temperatura sprawdzana przez HWMonitor i Aida. Oba programy pokazują taką samą temp. Nie mam pojęcia jaką pastę nałożyli ale został dobrze wyczyszczony ponieważ dzisiaj rozkręciłem go i sprawdziłem. Temperatura dysku waha się w granicach 35*C.

Dodane 26.02.2013 (Wt) 18:58

Zmiana pasty ( na pastę ze srebrem ) nic nie dała i procesor dalej gorący :!: Jakieś pomysły :?: