Przegrzewający się laptop

Witam. Na początku chciałem tylko wspomnieć, iż wiem, że takie tematy się już pojawiały, ale niestety żaden z nich raczej nie dotyczy mojego problemu.

Więc sprawa wygląda tak, że przy włączaniu laptopa, wentylator od cpu zaczyna się  “rozpędzać” do 100%, mogę się jeszcze zalogować do systemu, po czym wejść do menadżera zadań i sprawdzić temperatury i zużycie CPU/Ramu i najdziwniejsze jest to, że system ZDĄŻYŁ SIĘ CAŁKOWICIE ZAŁADOWAĆ i menadżer pokazuje mi zużycie CPU na poziomie 3-5%, RM w normie, a sam wentylator cały czas wieje coraz mocniej, po czym po około 20 sekundach się po prostu wyłącza. Teraz nie wiem, z czym mam do czynienia, bo przecież samo CPU nie jest przeciążone. Wymieniałem już pastę na CPU, nic to nie dało. Teraz najważniejsza sprawa, jeszcze przed tygodniem laptop tak samo mocno wiał przy bootowaniu, ale po wczytaniu systemu już się uspokajał i można było normalnie z niego korzystać. Postanowiłem więc zaktualizować sterowniki do grafiki (mam osobną, Radeon HD5650), podczas instalacji laptop SIĘ WYŁĄCZYŁ. I od tamtego czasu nawet po wczytaniu systemu wentylator cały czas wieje na 100% :frowning: Mam podejrzenie, ze to moze byc wina dysku, bo przy włączaniu systemu czasem wyskakiwało powiadomienie, że chce sprawdzić spójność plików na C, itd.~ Nie wiem teraz, czy to może być wina dysku? Jeśli tak, to trochę dziwna sytuacja, bo kiedy go wyjąłem i włączyłem laptopa to kiedy wyskoczyło mi powiadomienie, że nie mam dysku to wentylator i tak wiał na 100%… Czy ktoś wie może, o co może chodzić? :frowning: Wentylator oczywiście wyczyszczony, pasta nałożona. Laptop: Lenovo Y560. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc…

Jedyne co przychodzi mi do głowy to update biosu

http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds011043

 

Możesz wrzucić jeszcze screena z HWMonitor przed ewentualnym flashem biosu. Czasami wymiana pasty niestety nie pomoże wręcz zaszkodzi jak były wcześniej termopady.

Ok, tylko problem będzie taki, że system zanim się wyłączy to jakieś 30 sekund… Więc nie wiem, czy w 30 sekund uda mi się ten bios zaktualizować :confused: a jeśli przy aktualizacji się wyłączy? :open_mouth: To będzie dopiero lipa :frowning: Kurcze. Ok, spróbuję :slight_smile:

 

A jak wyjmiesz dysk i uruchomisz i tak go zostawisz, to sam też się wyłączy? po jakimś czasie?

 

Podepnij ten dysk do stacjonarki i wklej tu cały scren ze smart tego dysku  z np: najnowszego programu HD Tune Pro.

 

 

 

I mnie to wygląda na uszkodzenie sprzętu lub źle zrobione czyszczenie układu chłodzenia - czyli przegrzewa się.

Witam ponownie. Otóż naszła mnie ochota, żeby coś przetestować i UWAGA, o dziwo mi się udało :smiley: Nadal nie wiem, co jest przyczyną, ale teraz laptop wrócił do życia… Otóż, jak wspominałem, podczas bootowania zaczyna wiać na 100%, żeby się włączył musi być zimny. No to kiedy go włączyłem i doszło do wyboru użytkowników w Windows 7 na dole z prawej strony wybrałem opcję UŚPIJ, po czym laptop po prostu ucichł, wiadomo. Potem go wybudziłem i o dziwo WSZYSTKO JEST W NORMIE :smiley: Po wybudzeniu procesor sie nie grzeje i wiatrak dziala normalnie ;o Problem jest taki, że za każdym włączeniem laptopa muszę tak robić :’( Nie wiem, co może być przyczyną… Aktualizowałem BIOS, wciąż to samo. Zerknę na HD Tune i dam znać co do wyników :wink: Dzięki za pomoc, Panowie, w serwisie skazali go na straty i powiedzieli, że NAPRAWA GO JEST NIEOPŁACALNA, BO KOSZTOWAŁABY ZA DUŻO :smiley: Śmiechu warte, te serwisy w UK ;d Jeszcze raz dzięki za pomoc. Jeszcze się odezwę, bo sprawa nie jest do końca rozwiązana, a opisuję to wszystko dlatego, że może komuś się to przyda :wink:

 

Edit: Dorzucam screeny z programów (żeby nie spamować) 

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy wszystko jest tu okej? :o Pozdrawiam.

hdtune.jpg

hwmonitor.jpg

Dysk do zerowania w MHDD, pozycja C5 plus scan powierzchni funkcja F4 w MHDD. Po zerowaniu i sanowaniu wklej tu zdjęcia ze smart, funkcja F8 i sanowania, funkcja F4.

 

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

 

Dysk widać powoli się zużywa - pozycja 01, powinno być 0.

 

Temperatury OK.