Przegrzewający się laptop

Witam, mam problem z laptopem, otóż przegrzewa się przykładowo po włączeniu gry - WoT. Nie przeszkadza to w uzytkowaniu innych aplikacji, a przynajmniej jeszcze sie to nie zdażyło. Jednak po uruchomieniu World of Tanks po jakims czasie komputer restartuje się o pokazuje się informacja o przekroczeniu temperatury. Nie testowałem innych bardziej wymagających aplikacji. Problemem jest fakt iż w HWMonitor nie znajduje informacji jaki komponent laptopa ulega przegrzaniu. Nie znam tego oznaczenia i proszę o pomoc. W moim mniemaniu procesor i karta graficzna wygląda ok.

Kwestia tego ile laptop ma,czy był czyszczony?
Winny może być i system jak np brak sterowników.
Przyczyn restartów jest masę.

Czyszczenie laptopa oraz wymiana pasty na procesorze, niestety ten model do chłodnych nie należy.

Ale co tak naprawdę się przegrzewa? Laptop jest już troszkę starszy, ale nadal śmiga, czyszczony nie był. Sterowniki były niedawno uaktualniane za pomocą jakiegoś programu typu Driver Booster. Temperatura procesora jest chyba okej nie? Czy ta wysoka temperatura również tyczy się procesora?

Sprawdź temperatury znanym programem:

Wygląda na to, że już najwyższy czas na konserwację laptopa czyli jego czyszczenie i przesmarowanie nową pastą…

Laptop nie służy do gier a zwłaszcza Pavulon, te słyną z wysokich temperatur od wielu lat.

1 polubienie

Czy podczas grania lub pracy pod obciążeniem komputer się wyłącza?

Jeśli tak, to spróbuj oddać na gwarancję lub zmień zastosowaną pastę termoprzewodzącą na Arctic MX-2 lub shin etsu

Pierwsza pozycja na liście - 98 stopni, przy 100 pewno masz restart. Obstawiam zasyfione wnętrze. Prawdopodobnie termopady na sekcji zasilania lub na mostku masz do wymiany. Obstawiam, że tam masz termopady, bo może masz to inaczej przemyślane, jednak zazwyczaj jest to zrobione w taki sposób, że ciepłowody z chłodzenia biegną nad sekcją zasilania czy mostkiem,a pomiędzy nimi są termopady.

Na obrazku masz dwa miedziane kwadraty. Jeden od GPU, drugi od CPU. Tam idzie zazwyczaj pasta. Przypatrz się na lewy skraj chłodzenia. Ta szara jakby plastelina to termopady, które odprowadzają ciepło z sekcji zasilania. Część osób zapomina o tym by te termopady sprawdzić czy wymienić podczas przeglądu chłodzenia. Czasami po czasie termopady przestają się stykać z sekcją, bo chłodzenie ze względu na zmieniającą się temperaturę może się lekko odkształacać, a termopady z czasem przestają być elastyczne.

1 polubienie

HP niejednego rozebrałem, na CPU była zawsze pasta, na GPU nie pamiętam kiedy w HP widziałem pastę, zazwyczaj były tam termopianki, niby niedrogie ale odpowiednią grubość trzeba dobrać i nie kupić byle gówna.