Przegrzewający się po nadepnięciu laptop Samsung R522

Witam.

Posiadam laptopa Samsung r522- AS03PL. Mam go około 4 lata lata. Laptop jak wiadomo swoje przeszedł. Jednak jakiś czas temu dziewczyna przypadkiem na niego nadepnęła, coś po pewnym czasie odpadło. Jakieś małe plastikowe kwałeczki ze środka, nie przejąłem się tym problemem. Jednak tydzień później do wiatraczka wpadał jakiś kawałeczek (charakterystyczny dźwięk) przeskoku po wiatraku w laptopie. Dziś oglądając film na zalukaj.tv laptop się wyłączył. Spód jak i góra laptopa była cholernie nagrzana. Tak samo przed chwilą nie dokończyłem rundy w League of Legends gdyż laptop się sam wyłączył.

Czy ewentualna naprawa tak starego laptopa jest w ogóle opłacalna? Wymiana pewnie wiatraka i pewnych części + koszt robocizny przez serwis?

Temperatury podczas normalnego użytkowania z przeglądarką 2 zakładki…

btw. czy taki laptop pożyje troche z takimi temperaturami?

hlnbht.jpg

Serwis, bo niedługo pożyje.

Może jest dojście do wentylatora? sprawdź , wyjmij co się da dużego z wentylatora, odkurzacz z plastykową ssawką i wyssij wszystko z otworów wentylacyjnych laptopa.

najtaniej będzie jak sam go rozłożysz na części i wszystko wyczyścisz , są poradniki na youtube

Przy podwarzaniu klawiatury ma być jakiś charakterystyczny klik? Akurat ten moment w filmie jest pominięty.

Jeśli masz tą ramkę z przyciskiem power od tego zacznij, później klawiatura, z wyczuciem spokojnie z zatrzasków wyjmij. Do tego użyj chociażby piórka do gitary, nie używaj śrubokręta bo szkód sobie możesz narobić. Sama konserwacja układu chłodzenia w tym modelu nie powinna się przysporzyć większych problemów jeśli wszystko zrobisz z wyczuciem.

Pozdrawiam

Okazało się, że wiatrak nie działa w ogóle ;c

Hej,

Czyli wymiana na nowy. Możliwe, że ułamana część zablokowała wentylator na tyle skutecznie, że po prostu się przepalił… Skoro procesor się przegrzewał, to konieczna może być też wymiana pasty na nową.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli już wymieniamy wentylator, to najlepiej zrobić od razu pełną konserwację. Wyczyść radiator, zmień pastę i tak dalej. Wentylator możesz sprawdź jeszcze, by nie potrzebnie nie zamawiać wentylatora.