Przegrzewający się procesor - zimny radiator


(Cyba91) #1

Procesor podczas normalnej pracy (przeglądanie www) osiąga temperaturę 50 stopni (minimum, czasami i 60 stopni jest na liczniku). Gdy włączę grę, temperatura wzrasta do ponad 80 stopni, drastycznie spada liczba fps i komputer się wyłącza z przegrzania proca. Radiator jest zimny, może troszkę ciepławy, ale wiem że to źle... jeszcze 2 tygodnie temu było dobrze, radiator był gorący, dobrze odprowadzał ciepło, procesor w stresie osiągał temp max 55 stopni i wszystko było ok. Teraz nie mam pojęcia co się dzieje. Pastę zmieniałem kilka razy w ciągu tych 2 tygodni. Raz nałożyłem mniej, drugi raz troszkę więcej, i tak i tak bez żadnych rezultatów co do temperatury.

Zasilacz: Delta GPS-400AB (nowa, 4 miesiące temu kupowana)

Procesor: Amd athlon X2 4400+ 2.3 ghz.

Płyta główna: Asus m2n-mx

Co może być przyczyną? chłodzenie raczej odpada, w końcu temperatury były dobre na nim ponad 2 lata. Możliwe że coś nie tak z procesorem?


(X Zdzislawx) #2

Może to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#8265594

-- Dodane 05.10.2010 (Wt) 19:14 --

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic594735.html


(Longhorn2009) #3

Rozumiem że chłodzenie dobrze dociśnięte i zapięte do proca.

Jak pasta nie daje efektów to znaczy że coś zakłóca przekazywanie ciepła z cpu na chłodzenie. Może warto pomyśleć nad lappingiem procesora i radiatora + pasta z ciekłego metalu :wink:


(Cyba91) #4

Dociśnięte. A co do drugiej części Twojej wypowiedzi to to byłoby dobre faktycznie, tylko czego użyć do tego ścierania/polerowania i gdzie to mogę dostać? :wink:


(Longhorn2009) #5

http://www.geoinf.pl/forum/index.php?PH ... 68#msg3768 Poczytaj.

Papierek ścierny, wodny i jazda :stuck_out_tongue:


(Cyba91) #6

Dzięks 8)


(Longhorn2009) #7

Jakby coś to takich art. jest więcej, nawet filmiki są.


(Fokal) #8

Hmm wątpię żeby polerowanie cokolwiek dało skoro wcześniej bez polerowania było ok, a teraz nie jest. Radziłbym wyciągnąć płytę z obudowy i przyjrzeć się czy chłodzenie faktycznie dobrze styka z procesorem bo to, że nie rusza to jeszcze o niczym nie świadczy.