Przegrzewający sie procesor

Witam, od jakiegos czasu cos mi piszczy w komputerze nie wiem czy to dysk ram czy procesor, wiec postanowiłem obciazyc komputer maksyymalnie programem ORTHOS po 2 min działania programu temperatura procesora podnosi sie do ok 64 stopni czy to normalne?? (pisk sie wtedy nasila moze to pamieci sie grzeja też bo jak je dotchne to sa bardz ciepłe i to odnich wydobywa sie pisk moj procesor to celeron 2400MHz a płyta główna to Asrock P4V88+ Prosze o doradzenie

Może ten pisk wydaje wentylator na procesorze ? Może z łożyskiem coś nie tak ?

Ściągałeś ostatnio cooler z procesora ?

tak sciagalem ale komputer moze chodzic dosc dlugo i nie piszczy nic przy normalnej pracy dopiero jak minie jakis czas to piszczy (wg. mnie jak sie nagrzeje) jakby to byl wentylator to by caly czas piszczal tak mysle

Jak procesor sie nagrzeje, wtedy wentylator zwiękasza obroty i może wtedy zaczyna piszczeć (na zwiększonych obrotach).

Przed założeniem z powrotem coolera na procesor, wyczyściłeś powierznię radiatora i procesora ze starej pasty termoprzewodzącej i nałożyłeś nową (świeżą) ?

tak zrobiłem wszystko zeskrobalem i nalozylem nowa paste takze mysle ze to nie wentylator (moze dysk??) to jest taki cichy pisk czasem mi sie wydaje ze to w uszach mi tak piszczy:)

A może banał, nie jakieś piszczenie wentylatora.

Może masz ustawione w biosie, żeby cię informował “brzęczykiem”, kiedy temperatura przekroczy 60 stopni? Chociaż z drugiej strony na to pewnie byś wpadł sam ^^