Przegrzewający się procesor

Mam problem z procesorem pokazuje 46 stopni normalnie w spoczynku lecz jak włącze już jakąś grę to natychmiast wzrasta do takiego stopnia że laptop się wyłacza jest to Acer aspier 5742g odrazu mówię że laptop był czyszczony nic nie pomogło nie wiem co może być przyczyną tego problem pomocy

Wymienić pastę na procesorze.

A przed wyłączeniem laptopa zdążyłeś sprawdzić temperaturę? Bo 46 stopni w spoczynku to nie jest jakoś specjalnie dużo. Każdemu procesorowi odpowiadać będzie inna optymalna temperatura, która będzie też zależała od sprzętu w jakim procesor jest zamontowany. Jeśli przyczyną wyłączania będzie zbyt wysoka temperatura, to nie musisz też od razu oznaczać, że przegrzewa się procesor. W laptopie przegrzewać może się wiele podzespołów. Spróbuj sprawdzić temperatury innych podzespołów, jeśli to rzeczywiście procesor, to wymień pastę.

 

W moim starym HP (była kiedyś taka seria słynąca z przegrzewania się) pojawiły się wysokie temperatury i pomogło przelutowanie chipsetu w serwisie producenta.

 

Jeśli masz gwarancję, to najlepiej oddaj do serwisu.

że zapytam, możesz przybliżyć na czym polegało to czyszczenie?. Laptopa można nie ruszać,“przedmuchać” należy chłodzenie!

Użyj ten program>>>  http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html    Przybliży Ci temperatury podzespołów.

ale procesora pokazuje pierwszo tempereaturę 50 a potem po odbaleniu gry jest 90 stopni odrazu i po 30 minutach laptop się wyłacza najprawodopodobnie z przegrzania się , czyszczenie polegało na przedmuchaniu całej płyty głównej dosłownie wszystkiego.Nie mam pojęcia co to może być

No to pewnie masz rację co do procesora. Zapytam raz jeszcze - jest gwarancja?

Nie ma gwarancij

Jeśli umiesz nakładać pastę na procesor, to możesz się pobawić, a jeśli nie umiesz, to znajdź jakiś poradnik w internecie. Natomiast jeśli jesteś kasiasty, to zanieś do jakiegoś dobrego serwisu - tam Ci to zrobią dobrze i naprawią inny problem, jeśli okaże się, że to nie procesor jednak.

Raczej problemu z nakładaniem pasty nie będzie

To po nałożeniu pasty sprawdź temperatury i podziel się efektami.

https://www.facebook.com/acer.polska/posts/428758907184723