Przegrzewający się processor Pentium d wysokia temp

Witam wszystkich moja sprawa polega na tym że podczas włączania komputera wszystko pięknie chodzi aż do czasu zalogowania się do windowsa i wtedy wyłącza się komputer,wtedy trzeba wyjąć wtyczkę i poczekać chwilę i podłączyć ponownie. Postanowiłem że wejdę do biosu i sprawdzę temp procesora i moim oczom ukazał się wynik 70-80 , postanowiłem że wymienie pastę termoprzewodzącą na nową i po wymianie cały czas to samo było czyli temp procka rosła i się po pewnym czasie się wyłączył,tak samo jak wziąłem inny zasilacz firmowy chieftec i tak samo zostało,kondensatory są całe .

Jakie chłodzenie jest na tym procku , pasywne czy aktywne?

Orginalne pentiuma

To czyli jakie , bo moje oryginalne pentiuma to sam radiator ,a są i oczywiście oryginalne z wentylatorami.

Wiatrak plus radiator

Dobrze docisnąłeś i zamontowałeś radiator i czy odkręciłeś ten wentylator z radiatora i przeczyściłeś żeberka radiatora w środku i sam wentylator i czy wentylator prawidłowo chodzi i dmucha na radiator , a nie odwrotnie?

Wszystko chodzi prawidłowo i jest dobrze dociśnięte tylko interesuje mnie skąd takie nagłe nagrzewanie sie procesora

Wstaw screen z HWMonitor

A jakie temperatury? Regularne odkurzanie środka czyszczenie wentylatorka, a jak z pastą może jest stara a taka może nieźle podgrzać. Miałem tak nie dawno. Porządnie wszystko odkurzyłem (wentylatorki, radiator) wymieniłem pastę, zamontowałem dodatkowe wentylatory (ciąg i wyciąg) i w te ostatnie upały miałem max 48C.

Cudów nie ma :slight_smile: Pentium D zawsze był gorący i zawsze będzie (pierwszy dwurdzeniowy procesor Intela powstały metodą łączenia dwóch jednordzeniowych).

Problemów szukałbym gdzie indziej:

  1. Obudowa jest zle wentylowana (ułuż przewody wewnątrz komputera tak, aby nie zakłócały obiegu powietrza) ;

  2. Obudowa jest brudna (przetrzyść wnętrze kopmutera) ;

  3. Chłodzenie jest za słabe (zmień chłodzenie procesora na nowe oraz paste na DOBRĄ) ;

  4. Zasilacz jest, mimo wszystko, za słaby (kup model o mocy >=450W i sprawności 80+)

Pozdrawiam.

Lub z darmowego i dobrego SpeedFana

Jeszcze proponuje dotknąć ręką radiatora czy rzeczywiście jest taki gorący równie dobrze mógł pójść czujnik

Zrób to co ci koledzy powyżej radzą a jesli to nic nie da to podłącz jesli masz inny dysk. Bo mi to szczerze wyglada na dysk bądź ewentualnie płytę główną. Zrób przy okazji MemTest86 (wypal na plycie, a potem z niej zabootuj). Dobrze by było jakby ktos znał jakis bootowalny z płyty program do sprawdzenia czy dysk jest sprawny. mam nadzieje że ktos ci ponizej jakiś doradzi.

Moze się mylę ale bedziesz miał pewność że to chłodzenie zawodzi.

A więc tak pożyczyłem inne chłodzenie Arctic freezer pro 7 i załozyłem na procka pastę arctic silver 5 i temp spadła do 35 stopni tylko dziwi mnie że wentylator chodził na 2565 obr trochę głośno chodzi a u kumpla cisza niesamowita panuje ok 1050 obr i moje pytanie brzmi czy po pewnym czasie obroty wentylatora wyregulują się do cichszych obrotów.