Przegrzewający się zasilacz - porada

(cabis) #1

więc tak zacznę od tego że problemy zaczeły się od kiedy zmieniłem geforca fx 5200 na radeona 9800pro więc moja zasiłka (konfiguracja z podpisu) działa pewnie teraz na max swoich możliwości ale napięcia trzyma w normie (mierzyłem miernikiem), tylko dość mocno się grzeje co po jakiś 3 godzinach grania powoduje że zadziała zabezpieczenie przed przegrzaniem, komp mi się wyłączy i muszę poczekać aż się troche ochłodzi żeby można było ponownie włączyć kompa i tu moje pytanie czy da się jakoś zwiększyć obroty tego wiatraka w zasiłce ?? i czy ewentualnie moge zmienić te radiatory co są w środku na takie z innego zasilacza bo te co tam są to wyglądają dość mizernie :roll:

(Mariosti*) #2

Zmienić radiatory może dałoby radę, ale pewny efekt dałaby prosta zmiana wentylatora np na delte, albo coś innego o potężnych obrotach i przepływie powietrza.

(cabis) #3

no tak tylko że narazie nie mam kasy i potrzebuje jakiegoś rozwiązania tymczasowego które nie będzie wymagać dodatkowych inwestycji :slight_smile:

PS.a tak z ciekawości to gdzie można kupić taką delte 120mm bo na allegro nie widziałem

(Michal Kolatek) #4

http://www.allegro.pl/item382485145_now ... at_ss.html

Tylko delty bez litośnie hałasują

Może padł czujnik/kontroler i wentyl nie przełącza się z +5v na +12V. Obserwowałeś czy obroty się zmieniają? Prowizorycznie to można podpiąć wentyl do molexa na 12V.

(cabis) #5

heh no tak nie zauważyłem (może przez dość późną już porę), a na ciszy to mi nie zależy :slight_smile:

hmm... możliwe jutro to sprawdzę

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:03 został dopisany post przez cabis

złozyłem dziś kompa na biurku na tzw. "pająka" i zasilacz zmienia obroty na wyższe ale to za mało bo i tak się mi wyłączył tylko że troche później niż jak go miałem w obudowie :confused: grzeje się nieźle spróbuje mu wymienić te radiatorki w środku na troche większe ze starego zasilacza a wentyl podepne na "sztywno" pod 12V i zobaczymy może wystarczy, chyba będę się musiał rozejrzeć za czymś mocniejszym bo wygląda na to że mój obecny zasilacz nie daje rady mam nadzieje że wytrzyma ten miesiąc...

(Jjoasz) #6

wymiana wentyla nic nie da... ma za slaba linie +12v do tego konfigu, ktory ciagnie wlasnie z niej a wlasciwie z nich, bo ma dwie - 10A i 15A, max 17A

gdyby to byl MDN, ten ma jedna linie 12V, ale za to 21A co tez moze byc na styk

potrzebujesz zasilki z conajmniej 25A na +12V (max na liniach, jesli wiecej niz jedna)