Przegrzewający się zasilacz - porada

więc tak zacznę od tego że problemy zaczeły się od kiedy zmieniłem geforca fx 5200 na radeona 9800pro więc moja zasiłka (konfiguracja z podpisu) działa pewnie teraz na max swoich możliwości ale napięcia trzyma w normie (mierzyłem miernikiem), tylko dość mocno się grzeje co po jakiś 3 godzinach grania powoduje że zadziała zabezpieczenie przed przegrzaniem, komp mi się wyłączy i muszę poczekać aż się troche ochłodzi żeby można było ponownie włączyć kompa i tu moje pytanie czy da się jakoś zwiększyć obroty tego wiatraka w zasiłce ?? i czy ewentualnie moge zmienić te radiatory co są w środku na takie z innego zasilacza bo te co tam są to wyglądają dość mizernie :roll:

Zmienić radiatory może dałoby radę, ale pewny efekt dałaby prosta zmiana wentylatora np na delte, albo coś innego o potężnych obrotach i przepływie powietrza.

no tak tylko że narazie nie mam kasy i potrzebuje jakiegoś rozwiązania tymczasowego które nie będzie wymagać dodatkowych inwestycji :slight_smile:

PS.a tak z ciekawości to gdzie można kupić taką delte 120mm bo na allegro nie widziałem

http://www.allegro.pl/item382485145_now … at_ss.html

Tylko delty bez litośnie hałasują

Może padł czujnik/kontroler i wentyl nie przełącza się z +5v na +12V. Obserwowałeś czy obroty się zmieniają? Prowizorycznie to można podpiąć wentyl do molexa na 12V.

heh no tak nie zauważyłem (może przez dość późną już porę), a na ciszy to mi nie zależy :slight_smile:

hmm… możliwe jutro to sprawdzę

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 17:03 został dopisany post przez cabis

złozyłem dziś kompa na biurku na tzw. “pająka” i zasilacz zmienia obroty na wyższe ale to za mało bo i tak się mi wyłączył tylko że troche później niż jak go miałem w obudowie :confused: grzeje się nieźle spróbuje mu wymienić te radiatorki w środku na troche większe ze starego zasilacza a wentyl podepne na “sztywno” pod 12V i zobaczymy może wystarczy, chyba będę się musiał rozejrzeć za czymś mocniejszym bo wygląda na to że mój obecny zasilacz nie daje rady mam nadzieje że wytrzyma ten miesiąc…

wymiana wentyla nic nie da… ma za slaba linie +12v do tego konfigu, ktory ciagnie wlasnie z niej a wlasciwie z nich, bo ma dwie - 10A i 15A, max 17A

gdyby to byl MDN, ten ma jedna linie 12V, ale za to 21A co tez moze byc na styk

potrzebujesz zasilki z conajmniej 25A na +12V (max na liniach, jesli wiecej niz jedna)