Przegrzewania się procesora, jak tego uniknąć

witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale myślę ze będziecie mogli mi pomóc mianowicie dostałem nowego laptopa myślałem ze gierki będą śmigały znakomicie niestety laptop ma problemy z fpsami przykład z cs:g0 na starym lapku miałem 30 fpsow ale stałych i mogłem jakoś tam grac na nowym natomiast mam do 90 fps ale co kilka sekund wystepują spadki do 12 co powoduje straszne ścinki i lagi tak samo w WoT lecz tutaj nie jest to takie odczuwalne 

 

procesor intel® Pentium® CPU B960 @ 2.20GHz 2.20 GHz

pamięć ram 8 GB

karta graficzna NVIDIA GeForce GT 520M

 

pobraęem program CPUID HWMonitor ale nawet nie orientuje się jakie temperatury maja być 

jak macie jakieś porady chętnie z nich skorzystam 

To może wrzucisz screena z tego HWMonitor oczywiście pod obciążeniem czyli odpalasz HWMonitor nie zamykasz odpalasz grę i grasz do tych lagów. Wyjdź z gry zrób screena upnij na www.fotosik.pl i daj linka.

prosze :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd47b278d3a1d6e4.html

nie wiem czy złapałem bo to jest tak ze mam 70-80 fps sekunda na 12 i zaraz dalej kolo 80 ale widzę po temp ze chyba złapalo 

TJUNCTION 85C

 

Procek za mocno się grzeje dlatego tak jest.

możliwe ze kurz w środku i samo wyczyszczenie pomoże czy już mam pograne na tym lapku ? 

lukasio2604 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie dodając polskie znaki oraz wielkie litery na początku zdań. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Raczej samo czyszczenie to za mało. Daj gdzieś do serwisu za jakąś 100zł Ci wyczyszczą i wymienią pastę na CPU i GPU. Chyba, że sam to zrobisz…