Przegrzewanie grafiki w laptopie

(Dzolero) #1

Cześć wam,

pomóżcie w szukaniu przyczyny ponieważ zaczynam wątpić co można jeszcze zrobić. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wiatrak w chłodzeniu chodzi coraz szybciej i szybciej i głośniej. Wymiana pasty na procu i odkurzenie wiatraka nic nie dało. Wymiana past i termopadów na grafice też nic nie dało. Wymieniłem cały heatpipe z nowymi pastami i termopadami na grafice i dalej nic. Grafika osiąga temperatury rzędu 100 st. C.

Robiłem nawet format systemu i śledziłem które usługi mogłyby takie bajabongo robić. Adaware i Combofix też poszedł w ruch. Czysto.

Czy czeka mnie reballing układu? Czy odkleiła się już całkiem karta graficzna w środku? Dodam, że kiedy obciążenie znika to grafa od razu się studzi w moment do 60 st. C. więc chłodzenie działa prawidłowo stawiałbym na walniętą grafikę.

Wcześniej takiego problemu nie miałem.

Laptop Asus X71SL, system Windows 8.1 64 bit.

Pozdrawiam.

(JNJN) #2

Rozumiem, że po naprawie zrobiłeś pomiar temperatur bezpośrednio na karcie?, bo programy mogą się mylić.

Trzeba wykonać pomiar na wszystkich elementach układu chłodzenia.

Czy wentylator wyrzuca gorące powietrze?

http://forum.dobreprogramy.pl/przegrzewaj%C4%85cy-si%C4%99-laptop-t465550/

(Dzolero) #3

Wentylator wyrzuca gorące powietrze. Wymieniłem termopad na rdzeniu grafiki na pastę i grafika jedynie się szybciej chłodzi. Samo męczenie procesora podbija tylko jego temp. ale nie przekracza 70 st.C

:slight_smile: Zmieniałem już nawet stery do grafiki na starsze. Ale czemu ta grafa się tak gwałtownie nagrzewa...?