Przegrzewanie i wyłączanie się laptopa

Zaczęło sie to jakos w czerwcu, grałem troche a tu laptop sam sie wyłączył. Jeszcze wtedy nie wiedzialem o co chodzi ale teraz juz wiem i nadal mi to przeszkadza :frowning:
Jak jestem na przeglądarce to mam jakos 50,60,70 stopni a jak jestem w grze to nawet do 100.
juz tyle miesiecy mam z tym problem a nadal tego nie umiem rozwiązać…
Czy ktoś pomoze? dzisiaj czyściłem komputer w srodku spręzonym powietrzem i nic nie pomogło. Nadal się wyłącza. jakby co to tylko podczas grania sie wyłącza bo jak jestem na przeglądarce to jeszcze sie nigdy nie wyłączył jak np gram w war thunder to mi sie wyłącza a ostatnio wyłączył mi sie na mniej wymagającej grze czyli Garry’s Mod… nie wiem co juz robic

Wymień pastę termoprzewodzącą i termopady

Jaki komputer - dokładna specyfikacja?
Ile ma lat?
Jak grasz i gdzie kładziesz?
Co dokładnie robiłeś tym sprężonym powietrzem? Tylko przedmuchałeś, czy cos wiecej?

  1. dell inspiron 3000 gaming, procesor intel core i5 7300hq, karta graficzna nvidia geforce gtx 1050
  2. 2 lata
  3. no kłade na takiej duzej podkladce do wszystkiego bo tam na niej jest klawiatura myszka i laptop
  4. przedmuchałem no bo chyba nic więcej nie trzeba
    a z tą pastą termoprzewodzącą to nie wiem bo ja nawet tego nie umiem robic i nie wiem jak sie robi

Jak coś do wszystkiego, to do niczego. :slight_smile:
Podetknij “pod zadek” 2 kredki, tak żeby o te 5 milimetrów tył był w górze, nie na płasko na “podkładce unwiersalnej”.

Przedmuchaniem wiele nie zdziałasz, musisz zdjąć tylny panel i mechanicznie oczyścic radiatory z kurzu. Po 2 latach mozesz miec tam spore kłaki, zaleznie od zabrodzenia domu. :slight_smile:

Jeżeli to nie pomoże, to jest tez kwestia pasty, niestety samo dmuchanie jest takim placebo. :wink:

1 polubienie

Potwierdzam, najlepiej będzie go otworzyć i przeczyścić sprężonym powietrzem. Najlepiej byłoby odłączyć baterię na parę chwil, żeby uniknąć jakiegoś zwarcia. Przy sprężonym powietrzu w puszcze, trzeba troszkę uważać, bo czasem lubi zostawić jakieś bardzo drobne drobinki wody, szczególnie jeśli przechylisz puszkę. Jak już będzie otwarty to zmień pastę na jakiegoś Kryonauta albo inną polecaną pastę. Przed całą operacją wyposaż się w Izopropanol i najlepiej waciki bezpyłowe - są do dostania w sklepach kosmetycznych :slight_smile: