Przegrzewanie karty graficznej - czy to możliwe?

Od pewnego czasu mam problem z komputerem.

Przykład: właczam grę 15 minut gram i nagle czarny ekran i ciągły bardzo denerwujący dźwięk, muszę przytrzymać przycisk power aż komputer się zrestartuje po czym działa normalnie (nie przy kazdej grze tak się dzieje).

Moje przypuszczenie - karta graficzna, ale chciałbym aby ktoś potwierdził to.

Jeśli to karta to pewnie są 3 opcje albo to wina samej karty, albo chłodzenia, albo napięcia, tylko nie wiem jak to rozstrzygnąć?

Specyfikacja mojego komputera:

Procesor - Core 2 duo E7400 2,8 Ghz

Płyta główna - Asus PQ5 SE

Ram - DDR2 4GB

Dysk Twardy - WD Blue 1TB

Karta graficzna - Asus HD 4850

Zasilacz - ocz stealth x stream 500w

Wynik z GPU-Z w chwili wyłączenia komputera

GPU Core Clock [MHz] 625.0

GPU Memory Clock [MHz] 1003.1

GPU Temperature [°C] 86.0

Fan Speed (%) [%] 93

GPU Load [%] 99

GPU Temp.(DISPIO) [°C] 86.5

GPU Temp.(MEMIO) [°C] 95.5

GPU Temp.(SHADERCORE) [°C] 90.5

Memory Usage (Dedicated) [MB] 304

Memory Usage (Dynamic) [MB] 51

Jeśli to wina chłodzenia, czy wymiana elementów chłodzących karte cos da?

Jeśli to wina karty i musiałbym ją wymienić to na jaką? Jeśli dałoby radę to fajnie by było gdyby się dało coś zakombinować bez wymiany reszty komponentów.

Niestety tak. Najlepiej wyczyścić kartę z kurzu, przesmarować i powinno być ok, ewentualnie można wymienić samo chłodzenie.

http://allegro.pl/chlodzenie-obudowa-at … 49888.html

http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 22083.html

http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 83129.html

4850 ma to do siebie że lubi się grzać, jeśli wyczyszczenie i nowa pasta nie pomogą to potrzebne będzie nowe chłodzenie (mam niestety przykre wspomnienia z moją 4850, nawet po zmianie chłodzenia nagle padła).

Karta jeszcze dość mocna i warto zainwestować w nowe chłodzenie. https://www.cooling.pl/arctic-cooling-a … ory=103_96 pamiętaj o naklejeniu radiatorów na pamięci i sekcje zasilania.Montowałem to chłodzenie kilkakrotnie na tych kartach i sprawuje się bardzo dobrze,jest chłodno i cicho.Możesz tez kupić Arctic Cooling Accelero S1 trochę droższe ale i wydajniejsze.

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź i radę.

Ciuci mam pytanie co do tego Arctic Cooling Accelero L2 Plus, bo czytałem trochę o chłodzeniu jakie warto kupić do tej karty i o tym modelu Arctica spotkałem opinie, że jest za słabe na HD4850, i tu moje pytanie, skoro montowałeś możesz jakoś się do tego ustosunkować? W żadnym przypadku nie było problemów z grzaniem się? Wiem, że napisałeś że się sprawdza, ale wolę się upewnić, ponieważ wszędzie piszą, że ten model ma tendencje do strasznego grzania się.

Drugie moje pytanie brzmi czy do 400 zł jestem w stanie kupić inną kartę, która by współpracowała z resztą mojego sprzętu i była by wydajniejsza? Szczerze nie znam się za dobrze, a wiem, że dobór sprzętu determinuje wybór zasilacza który będzie w stanie to udźwignąć itd.

Nie jest za słabe.Jeśli nie zamierzasz robić ostrego OC karty, możesz być spokojny o temperaturę i kulturę pracy.Pamiętaj tylko o radiatorach na pamięci i sekcję zasilania,będziesz je miał w zestawie.

To już mam nadzieję, że ostatnie pytanie co do montażu, przejrzałem instrukcję do tego Arctic Cooling Accelero L2 Plus i czy jest mi potrzebna jakaś dodatkowa pasta termo przewodząca? Bo z tego co widzę to nie ma nic w tej instrukcji napisane na temat samego procesora graficznego, nie trzeba niczym go smarować?

Jeśli jest jednak potrzebna jakaś pasta to jaka polecacie?

Pasta jest preaplikowana na stopce radiatora AcceleroL2Plus_04.jpg

Potrzebowałbym jednak jeszcze raz pomocy, mam już wyczyszczoną kartę, wszystko jest gotowe do montażu, ale mam dwa problemy

Raz w instrukcji mowa o przyklejeniu taśmy na jakieś układy, o co chodzi?

Dwa te zamalowane na czerwono to GPU i RAM, czy na coś jeszcze maja przyjść te małe radiatorki??

scaled.php?server=194&filename=20120926020.png&res=landing

Jeszcze sekcja zasilania.To te dziewięć małych kwadracików,ustawionych po trzy ,obok wtyczki zasilania.Tam trzy radiatory wejdzie.

Prawidłowo oklejona radiatorkami karta graficzna powinna wyglądać mniej więcej tak (tutaj akurat Geforce GTX 260):

coolery-na-GTX200_platforma_3.jpg

Dzięki za odpowiedzi. A co z tą taśmą izolacyjną? Trzeba przykleić na te układy?

Chodzi mi o ten zapis:

Nakładanie taśmy izolacyjnej na układy

elektroniczne, ponieważ kontakt z radiatorem

układów RAM i VR może spowodować zwarcie.