Przegrzewanie karty (?)

Mam kartę graficzną Ati Radeon X700 Pro i podejrzewam przegrzewanie się.

Objawy:

Temperatura 80C po włączeniu animacji; :cry:

Artefaktów naliczył mi program Ati Tray Tools ponad kilkanaście tysięcy gdy wybiła temperatura 82C; :evil:

Gdy gram w obojętnie jaką grę (3D) od razu pojawiają się krechy(Artefakty) a po chwili komputer się… wyłącza; :twisted:

Dodam, że wiatraczek pracuje na 100% mocy, otworzyłem obudowę podczas pracy i ładnie się kręci. :twisted:

Co robić?

EDIT:

… dodam także, że domyślne taktowania to: 425, 432 a ustawiłem specjalnie 339,42, 345,21 a jest tak samo :evil:

przeczyść wiatraczek, może jest zakurzony

Taka temperatura przy aktywnym chłodzeniu to rzeczywiście troszkę za dużo. Przy pasywnym jeszcze jeszcze. Przeczyść śmigło, radiator i zobacz czy radiator jest dobrze założony, tzn czy nie odstaje do chipa. Jak coś to rozkręć kartę i na wszelki wypadek przesmaruj pastą (oby nie za dużo) :slight_smile: Pozdro

… i nie jest zakurzony.

Jakieś dodatkowe pomysły? :expressionless:

EDIT:

To już koszmar… przy grach online robią się artefakty a temp w spoczynku to 82C! !!

Dodam, że kompa mam już 3 lata i dopiero teraz zaczyna się tak dziać…

A są zamontowane wentylatory w obudowie? Bo na tym elemencie z reguły się “oszczędza”, a 150W i więcej gdzieś się musi podziać. To tak jakby w obudowę włożyć 2-3 żarówki 100W.

Nie ma zamontowanych…

zmień pastę termoprzewodzącą bo być może się wykruszyła lub stwardniała… kup np arctic silver 5 za ~15zł

obudowa ma jakąkolwiek wentylację? bo jeśli nie to nie ma czym chłodzić bo obracanie ciągle gorącego powietrza wiele nie daje…

w ostateczności kup nowe chłodzenie na kartę…

Gdzie można kupić tą pastę i jak się ją zakłada?

Obudowa zdjęta…

Niedługo kupuję nową kartę ale to jeszcze trochę.

pod latarnią najciemniej…

http://www.allegro.pl/item281315131_arc … zaca_.html

  1. Zdejmujesz radiator, usuwasz starą pastę (z radiatora jak i z rdzenia) przy pomocy chusteczki i np zwykłego zmywacza do paznokci (chociaż są do tego specjalne preparaty jak np. Arctic Silver ARCTICLEAN).

  2. Nakładasz niewielką ilość pasty na rdzeń i np. przy pomocy karty od komórki rozcierasz na rdzeniu (warstwa nie może być grubsza niż kartka papieru)

  3. Usuwasz ewentualne resztki pasty (jeśli coś np podczas rozcierania wyleciało poza rdzeń)

  4. Zakładasz radiator

zresztą gdzieś na forum był temat o nakładaniu pasty :stuck_out_tongue:

Jak mnie ta karta dziś nie wkurzy to poczekam na tą nową :stuck_out_tongue:

Za bardzo nie lubie allegro

No ale dzięki za pomoc

Temat do zamknięcia(kupuje nową kartę)

też masz problemy, pastę kupisz w pierwszym lepszym sklepie komputerowym…

http://zenfist.pl/pID/494.htm

Kupiłem pastę, zdejmuję kartę i oczom nie wierzę :x

Wiatraczek całkowicie padł :frowning:

Kupuje kartę graficzną *firma* GeForce 8600GT/GTS

Proszę o wybór do 400/420zł w ProLine bo mam tam najbliżej…

8600gt sonic+

~400,-

jaki masz zasilacz?

oj to pamiętam że chyba też do zmiany bo chyba modecom 230V :oops:

chodzi o Wat(W) a nie o Volty(V) :stuck_out_tongue:

modecom pewnie feel, więc do wymiany bo spali kompa

230V to jest wartośc napięcia w gniazdku. rozkręc obudowę i sprawdź co tam pisze