Przegrzewanie laptopa i samoczynne wyłączenie

Witam alll mam problem posiadam laptopa Hp którego ma od około 2 lat nic w nim nie było wymieniane ale jest taka sytuacja że zaczął nawalać i w momencie kiedy jest już gorący na maxa to się wyłącza po ok 15 minutach ;/ nawet nie moge formata zrobić bo przez to wyłączanie nawet Xp siadł więc pytam co muszę zrobić żeby się tak nie grzał ??? coś z systemem chłodzenia… aha i jeszcze dodam że czasami gdy go włącze to wiatrak chodzi tak głośno jakby coś chamowało jego prace …

Może to wina wentylatora, mógł się już wyrobić i nie daje odpowiedniego chłodzenia.

to całkiem możliwe went. ma ok 2 lat trochę szybko padł jakby to miał być właśnie wentylator … a może coś innego to powoduje może komory wylotowe są zakurzone i trzeba przeczyścić lub coś innego … ;/ nie mam pojęcia co jest chyba jednak serwis czeka go ;//

Moim zdaniem to nie wina oprogramowania a raczej układu chłodzenia. U mnie wentylator w PCie wysiadł po 1,5 roku. Po prosty wyrobił się i ośka ślizgała się wiatraku nie napędzając go do optymalnej prędkości.

dobra ok powiedzmy że to wentylator teraz ile to mnie bedzie kosztować taka wymiana + zakup części potrzebnych ?? średnia cena u serwisanta ??

piszesz, że laptop ma ok 2 lata, więc sobie sprawdź czy gwarancja jeszcze nie jest ważna :slight_smile:

laptop ze stanów vista usunięta i wgrany org. XP czyli po gwarancji :slight_smile: