Przegrzewanie laptopa

Witam. Jak każdy posiadacz laptopa mam problem z przegrzewaniem. Już jakiś rok temu miałem podobny problem, że komputer od wysokiej temperatury sam się wyłączał i wysoka temperatura nie chciała spadać, więc poszedłem do informatyka żeby go przeczyścił. Potem było wszytko dobrze. Teraz jakiś czas po formacie pojawił sie podobny problem. Przez to wszystko wydaj mi się, że komputer chodzi jak muł. Nawet normalnie w NFS:Most Wanted nie da sie pograć, a to jest jedna ze starszych gier (ścina się czasem, po jakiś 15 minutach komputer się wyłącza). Nie mówię, że komputer jest jakiś super (2GHz Intelcore2duo, 3 GB ramu, Vista, i dość cienka karta graficzna Nvidia 9200 M GS (po prostu Samsung r510). GDy mam włączoną sama przeglądarkę to mam jakieś 75 stopni, a gdy włączę jakąś grę lub jakoś bardziej go przeciążę to jest wzrasta to 80, potem pewnie przy 90 się wyłącza. Nie wiem co robić. Podkładki chłodzącej na razie kupowac nie będę, a na czyszczeniu komputera sie nie znam (jeszcze coś zepsuje albo coś). Ostatnio instalowałem AVG i wtedy się to zaczęło, więc zasstanawiam się czy mogłaby to być wina AVG.(ale raczej nie). Tutaj parę screenów. Przy okazji zamieszczam indeks wydajności, żebyście mogli ocenić, czy taka stara gra jak Need for Speed Most Wanted powinna mi zadziałać czy nie, bo nie wiem czy to wina parametrów czy przez to przegrzanie, czy może przez coś innego. (na niskich detalach czasami się też zatnie, a o najwyższych detalach mógłbym sobie pomarzyć). screeny->http://img412.imageshack.us/img412/2180/screen54x.jpg Z góry dziękuje za pomoc.

Ja jednak, proponuje pomyśleć o dokładnym oczyszczeniu laptopa z kurzu w środku, i ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą. Jeżeli nie bardzo wiesz sam jak to zrobić, to skorzystaj z pomocy jakiegoś dobrego serwisu.

A próbowałeś poprosić informatyka o wymianę pasty termoprzewodzącej albo chociaż próbowałeś jakiejś podkładki chłodzącej?