Przegrzewanie Laptopa

Cześć,
Czy to normalne jak gram w Hearthstone czy Warcrafta 3 (nie reforged tego starego, z mniejszą specyfikacją) to normalne że laptop się nagrzewa i uruchamiają się wentylatory (nie supergłośno ale się uruchamiają)? laptop jest nowy Huawei matebook 2020 i7 16gb ram nvidia mx250 (chyba). Temperatura raczej nie przekracza 80,90 stopni mogę trzymać palca przy ekranie przez nieskończoność a sam laptop się niewyłącza z powodu temperatury.
Ale trochę się zastanawiałem że jeżeli jednak sie zwiększa ta temperatura i uruhamiają się wentylatory to po jakim czasie kończyć rozgrywkę?

Tak, to normalne.

Jeżeli system chłodzenia działa sprawnie to graj tak długo jak masz ochotę. Kiedy wentylatory nie będą wstanie utrzymać odpowiedniej temperatury procesora i będzie ona wciąż rosła mimo, że wentylatory będą pracowały na najwyższych obrotach nastąpi zrzut zegarów procesora co pozwoli go skutecznie ochłodzić. Jeżeli grasz w mało wymagające gry zrzutu zegara nawet nie odczujesz. W innym przypadku zauważysz spadek wydajności. W momencie kiedy procesor się schłodzi jego zegary znowu zostaną podwyższone.

Zmniejsz plan wydajności na zrównoważony lub ustaw limit klatek na 60 fps, inaczej gra będzie leciała jak benchmark na 100%. Dodatkowo NIE kładź na płasko na blacie stolika, prócz tego to normalna temperatura. :wink:

Zmniejsz z zaawansowanych opcjach zasilania maximun procesora na 90. Jak jest 100 to przetaktowue, wystarczy ustawić 99 i nie będzie przetaktowania. Musisz pokombinować, żeby gra działała płynnie i się nie grzał

Który dokładnie model Matebook -13 calowy? Używasz jakieś podkładki?