Przegrzewanie procesora

Witam.Posiadam Intel® Core2 CPU 6400 @ 2.13GHz.

Mam problem, który polega na przegrzewaniu się tego procesora co jakiś czas. Objawia się to piszczeniem komputera po kilku minutowym starcie systemu (podkreślę,że zdarza się to raz na jakiś czas, nie rpzy każdym uruchomieniu komputera). Piszczenie jest to nieregularne, za akżdym razem inna długość,inne sygnały. Wykryłem to przegrzewanie sprawdzając temp CPU w BIOSie przy kolejnym uruchomieniu. Automatycznie temp. wtedy już spadała.

Co może być przyczyną tak drastycznie zwiększającej się temp CPU??;gdy zdarzenie to pojawia się nieregularnie i przy ponownym starcie komputera wszystko wraca do normy.

Wstępnie zrób upgrade BIOS-u. Sprawdź mocowanie zestawu chłodzącego i czy włącza Ci się wentylator procka. Generalnie C2D mają niskie temperatury i czasami przy mało obciążającej pracy potrafią wyłączyć wentyla. Albo więc źle działają czujniki albo są źle odczytywane. Zestaw chłodzący ma 4 kołki mocujące - może któryś słabo trzyma i radiator nie dolega do procka - jak go zdejmiesz to przy okazji przesmaruj procka dobrą pastą.:mrgreen:

za wysokie napięcie na procu? nic nie kręciłeś wszystko w standardzie? co za płyta? może to głupie pytanie ale pasta termoprzewodząca nałożona? chłodzenie BOX?

Ja na chłodzeniu box w wentylowanej budzie miałem 26 stopni i mi się nic nie przegrzewało :wink:

chlodzenie box?? Możecie wyjaśnić na czym ono polega…

Nie ja składałem kompa, więc nie wiem czy jest nalożona. ogólnie z CPU dobiegają dziwne szelesty, gdy pracuje, co mogą oznaczać?

Jaka plyta główna?

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa 945PL-S3

kompy składa się samemu, sam nie zrobisz to nikt dobrze nie zrobi.

Otwórz kompa może kable hamują wentylator.

komp gotowiec?

nie nie,sam dobieralem sprzęt.

Dołóż dodatkowe wentylatory do obudowy. Przesmaruj procesor na nowo pasta Arctic Silver 5 i jeśli masz fundusze wymień chłodzenia na chociaż AC Freezer 7 Pro/ Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

Jaka to temperatura?, po jakim czasie następuje to przegrzanie i w jakiej sytuacji.

Zdarza się że jak komp jest zimny i wentylator CPU ma ustawioną automatykę obrotów, to w chwili startu kompa wentylator na CPU się nie kręci lub kręci się bardzo wolno i bios odczytuje to jako jego uszkodzenie i sygnalizuje problem.

Osłuchaj co to i gdzie.

Temperaturę CPU sprawdź w biosie.

Sprawdź temperaturę CPU przy normalnej pracy i w stresie,masz temat przyklejony w tym dziale - poczytaj.